Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα στο PC


mikegr84

Recommended Posts

μπρε τι σου κάνει ένα ποντίκι..... :smile:

 

 

 

Γιάννη και ο Γκουσκουνάκος την πάτησε και έκατσε ο άνθρωπος και έκανε διορθώσεις .....

Link to comment
Share on other sites

μπρε τι σου κάνει ένα ποντίκι..... :smile:

Γιάννη και ο Γκουσκουνάκος την πάτησε και έκατσε ο άνθρωπος και έκανε διορθώσεις .....

Γατοςςςς...

Μαλλον αυτο εγινε Γιαννη και μου βγηκε σαν νεο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου στο forum! Το προβλημα που εχω ειναι πως μετα την εγκατασταση ενος εξωτερικου usb σκληρου δισκου δεν δουλευε το ασυρματο usb ποντικι μου. Κανωντας ενα reset ξαφνικα μου βγαζει ενα μυνημα no input video και δεν ανοιγει ουτε η οθονη!! Καμια λυση παιδια??

 

 

Φαντάζομαι ότι η τροφοδοσία του δίσκου γίνεται από το τροφοδοτικό έτσι; Δες πάντως, αν αφαιρέσεις το δίσκο που πρόσθεσες ο υπολογιστής ξεκινά κανονικά; Αν όχι, λυπάμαι αλλά θα πρέπει να αλλάξεις τροφοδοτικό.

Edited by michael1983
Link to comment
Share on other sites

τανταν τανταν τανταν τιριρα

τανταν τανταν τανταν τιριρα

τανταν τανταν τανταν τιριρα

ταραρα τατααααα ταμ τα ραραραραραραραρα ταμ τα!

(Είναι η μουσική που παίζεται στο θέατρο σκιών...)

 

Καλά ρε φίλε δεν διάβασες τίποτα άλλο εκτός από το πρώτο??

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί η συγκεκριμένη συζήτηση εκτός εάν κάποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα.

Σίγουρα ο mikegr84 θα έχει αποκαταστήσει το πρόβλημά μέσα στους τελευταίους 5 μήνες και αφήνω το θέμα ξεκλείδωτο μόνο και μόνο για να μας απαντήσει ο ίδιος που οφειλόταν τελικά η βλάβη.

 

Βέβαια ιδιότης σε φόρουμ μηχανικών, να ρωτά για θέματα ηλεκτρονικού υπολογιστή και μόνο με ένα post μάλλον από παραδρομή θα έγινε και αμφιβάλλω ότι παρακολουθεί ακόμη τη συζήτηση...

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς γιατί ένας φάκελος με όνομα CBS σε windows 7 (64) στη  θέση: C:\Windows\Logs\CBS καταλαμβάνει χώρο 50Gb? Έχω έναν Samsung SSD 250GB  

Είδα πως έχω διαθέσιμα μόνο 15Gb και με έβαλε σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία αυτά (τα μεγάλα που έχουν κατάληξη .cab) δημιουργούνται από το Windows Update κάθε φορά που γίνεται κάποιο λάθος στη διαδικασία του.

Ειδικά αν έχεις αυτόματη συχνή ενημέρωση ο φάκελος γεμίζει γρήγορα.

Δεν πρόκειται ποτέ να χρησιμοποιηθούν τα παλαιότερα.

Οπότε διαγράφεις τα παλαιότερα και κρατάς μόνο το τελευταίο για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα και αδειάζει ο δίσκος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kan. Τα διέγραψα και όλα οκ. (έκανα ένα backup πριν τα διαγράψω στο μεγάλο σκληρό πάντως!)

τα αρχεία δεν είχαν την κατάληξη .cab

κάποια ήταν ζιπαρισμένα και τα υπόλοιπα που ήταν και μεγαλύτερα ήταν μορφής text document

π.χ.  :    CbsPersist_20150921060553    με μέγεθος 25Gb!

κράτησα το τελευταίο που είναι και σημερινό με μέγεθος μόλις 4.5Mb

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.