Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

EC 2 και EC8 στο Stereostatika


rouf1o

Recommended Posts

Είχα προσφορά με την αγορά του προγράμματος για συμβόλαιο συντήρησης 2 χρόνια.. Αν είχε λήξει το συμβόλαιο λογικά δε θα μπορούσα να μπω στην περιοχή συνδρομητών,

έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην περιοχη συνδρομητων μπαινεις, εφοσον καποια στιγμη πηρες κωδικο. Δεν εχει να κανει με το αν εχεις πληρωμενο συμβολαιο

 

Κατεβαζεις ελευθερα οτι θες, αλλα για να εγκαταστησεις πρεπει να εχεις αγορασει τα αντιστοιχα δικαιωματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τελικά παιδιά:

1. Έχει κανείς πάρει το psuite 8 και τη σύνδεση με ΚΑΝΕΠΕ της 3DR? 

2. Έχει φέρουσα τοιχοποιία?

3. Η γκάμα των πεπερασμένων στοιχείων είναι πεπερασμένη?(lol)

4. Έχει κανείς να σχολιάσει τις επιδόσεις του προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα κατα τη γνωμη μου ειναι ξεπερασμενο. Η εταιρια δειχνει να το εχει παρατησει. Εδω και καμποσα χρονια το μονο που εχει να παρουσιασει ειναι μια τσατρα - πατρα εφαρμογη του ΕΚ με τεκμηριωση για γελια, και την αυτοματη επιλογη λειτουργικου συστηματος 32 ή 64 βιτ. Γελανε και τα τσιμεντα. Πεπερασμενα μοναχα για πλακες, μεταλλικα που ουσιαστικα ειναι γραφικα, ελαχιστες δυνατοτητες τροποποιησης του χωρικου και εισαγωγης συνδυασμων, να μην αναφερθω σε ανελαστικη αναλυση, ΚΑΝΕΠΕ ενισχυσεις κλπ.

 

Προγραμμα ξεχασμενο ακομα και απο την ιδια την εταιρια. Μακραν τελευταιο σε εξελιξη - δυνατοτητες και παραλληλα πολυ ακριβο.

 

Επισης η πολιτικη της εταιριας σηκωνει αρκετη κουβεντα. (οφθαμοφανες απο το παρον thread)

 

Θα σου προτεινα να μην ασχοληθεις. Κοιτα σε πιο τιμιες προτασεις οπως το RAF αλλα και το STATICS

Edited by cvlengnr
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω χρυσοπληρώσει τόσα χρόνια για να φτάσω να έχω την 7 έκδοση του psuite. (holometrica, panoplia κτλ) και σίγουρα δε με συμφέρει να το πετάξω στη γωνία για να πάρω άλλο. Θα ήθελα να μου πει κάποιος που πήρε την 8 έκδοση μαζί με πρόγραμμα ΚΑΝΕΠΕ τι γνώμη έχει. Σε διαφορετική περίπτωση θα επιχειρήσω να το σπρώξω σε κάποιον νέο σε χαμηλή τιμή.

 

Υ.Γ. Η PSYSTEMS μου είπε ότι το psuite 8 + το 3DR ΚΑΝΕΠΕ μου το δίνει 1700 + φπα. Δεν είναι κακή τιμή. 

Edited by diankostas
Link to comment
Share on other sites

Οταν το ΡΑΦ κανει 2150+ΦΠΑ εμενα η τιμη μου φαινεται οχι απλα κακη, αλλα εξωφρενικη, για αναβαθμιση.

 

Περαν τουτου, λαβε υποψιν το

 

τι θεματα συνεργασιας μπορει να υπαρχουν μεταξυ των 2 προγραμματων

 

Ποιος θα σε υποστηριζει ? η 3dr ? η pisystems ? η θα πηγαινεις μπαλακι στα τηλεφωνα οταν κατι δεν παει καλα ?

 

Τεκμηριωση εχουνε βγαλει ?

 

Γιατι στο site τους δεν υπαρχει ουτε λεξη για ΚΑΝΕΠΕ κλπ ? τοσο πολυ πιστευουν στο προγραμμα τους?

 

 

Για εμενα προσωπικα η εταιρια εχει απωλεσει καθε αξιοπιστια. Δειχνει ανημπορη να ανταποκριθει στη νεα πραγματικοτητα και εχει μεινει σε λογικες και πρακτικες του κακου παρελθοντος.

 

Το οτι εχεις πανοπλια και χολομετρικα (αλλα ξεχασμενα απο το θεο προγραμματα) τι σημαινει δηλαδη ?

 

Στη θεση σου θα το σκεφτομουν 10^6 φορες να ακουμπησω 1700+ΦΠΑ για αυτο το προγραμμα

 

Αληθεια το ειδες, το δοκιμασες και σε επεισε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον cvlengnr.

 

Την εταιρία του λογισμικού stereostatika την γνώρισα πρώτη φορά σαν φοιτητής,κυρίως μέσα από τα βιβλία του κ.Κωνσταντινίδη. Γενικότερα,είχα μια καλή εικόνα για  την εταιρία,μεχρι που άκουσα/διάβασα παράπονα (πριν 2-3 χρόνια περίπου) σχετικά με το πως η εταιρία διαχειρίστηκε την προσθήκη των ευρωκωδίκων,όπου και αναθεώρησα. Καλό είναι να δεις το παρόν thread από την αρχή για να αποκτήσεις εικόνα.

 

Στην θέση σου diankostas,θα κοιτούσα να απεμπλακώ. Δεν είναι μόνο τα χρήματα,είναι το πως σε βλέπει η εταιρία. Ευτυχώς υπάρχουν λύσεις.

 

Υ.Γ.Κατά την γνώμη μου,τα 1700+ΦΠΑ για ΚΑΝ.ΕΠΕ & psuite8 (για αυτά που περιλαμβάνει) είναι πάρα πολλά συγκριτικά με τον ανταγωνισμό.

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα ζητήσω παρουσίαση του προγράμματος και όση τεκμηρίωση μπορεί να δοθεί. Έχω ζητήσει ήδη και προσφορά για το Statics.

Το statics υποτίθεται κάνει παπάδες βάσει του site. Θα δω και θα σας πω.

 

 

Υ.Γ. Οι καιροί είναι δύσκολοι, οι άδειες έχουν πεθάνει, αλλά βλέπω στον ορίζοντα πολύ τις επεμβάσεις-ενισχύσεις και εκτιμήσεις φέρουσας ικανότητας. Εικάζω ότι στο μέλλον θα βγει πρόγραμμα του στυλ "επισκευάζω κατ' οίκον".

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν είναι μόνο τα χρήματα,είναι το πως σε βλέπει η εταιρία.

Ακριβως. Μετα τις αστειοτητες με τους ευρωκωδικες και το ολο σιριαλ, στο οποιο φανταζομαι οτι κ εσυ πηρες μερος, (αφου λες οτι εισαι κατοχος εκδοσης 7) η εταιρια μου εδειξε οτι δεν εχει την πολιτικη που θα ηθελα για να συνεργαστω μαζι της.

 

Περα απο αυτο ειναι και πανακριβο.

 

Παπαδες δεν κανει κανενα προγραμμα, αλλα καποια λενε με σαφεστερο τροπο τι κανουν και τι οχι......

 

Αν εισαι Αθηνα, πηγαινε να συναντησεις τους ανθρωπους της multisoft να δεις τι σημαινει εταιρια που σεβεται τον πελατη της.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνάδελφε. Σκοπεύω να ζητήσω παρουσίαση από 2-3 με τις αντίστοιχες τιμές τους. Θα σας πω . Από επαρχία είμαι δυστυχώς, και μάλιστα στην πιο υποβαθμισμένη περιφέρεια της Ελλάδας. Εκεί που δεν χτίζει κανένας, αλλά έχουν αυθαιρετήσει όλοι. Ακόμα και μηχανικοί και δήμαρχοι.

Edited by diankostas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.