Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές σε δόσεις???


Christos1977

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν υπάρχει τρόπος αποπληρωμής των εισφορών, εμπρόθεσμων και όχι απο διακανονισμό, σε δόσεις;;; Με πιστωτική πχ.

 

Στο τηλέφωνο που αναγράφει το έντυπο των εισφορών για πληρωμή με visa σε βγάζει στην ALPHA και εκει με ενημέρωσαν οτι ειναι εφαπαξ η πληρωμή.

Στην ΑΤΤΙΚΗΣ που έχει και πιστωτικη για μηχανικούς δεν γνωρίζαν τίποτα και με στείλαν να παρω στους απο πάνω της ALPHA.

Στο ΤΣΜΕΔΕ παλι δεν το σηκώναν κλασικά....

 

Όποιος γνωρίζει κατι ας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό θα χρεωθεί ολόκληρο στην κάρτα και την πληρώνεις όπως κάθε άλλη αγορά.

Είτε εφαπαξ όταν έρθει ο λογαριασμός είτε σε δόσεις (δηλαδή όπως μπορείς εσύ) με τον ανάλογο τόκο.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου αν εχει καρτα τη χρησιμοποιει για τα τρεχοντα,(για να μη χασει διακανονισμο),αν μπορει να τα διακανονισει δεν συμφερει.....εγω γι αυτο το λογο ειχα χρησιμοποιησει καρτα καποτε....

Τωρα οσον αφορα τη visa ,ανεξαρτητως τραπεζας, σου βγαινει η alpha που ειναι αντιπροσωπος της visa στην Ελλαδα...

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Ναι για τρεχοντα ειναι. Σε τρέχοντες οφειλες που δεν εχουν λήξει δεν υπάρχει διακανονισμός νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιο το νόημα αφού θα επιβαρυνθείς τους τόκους της κάθε τράπεζας, αντί για διακανονισμό?

 

Κάποιες τραπεζες κανουν ατοκες δοσεις για πληρωμη αυθαιρετων, φορων, τελων κυκλοφοριας και τετοια και εξοφλουν οι ιδιες εφαπαξ το κρατος η τον οποιοδηποτε φορεα.

Ας παει στην τραπζεα που συνεργαζεται ο καθενας που ενδιαφερεται για να μαθει λεπτομερειες.

Οπότε πληρωνονται εφαπαξ ολα και ακομα και με την εκπτωση πχ για αυθαιρετα και μετα εσυ πληρωνεις τραπεζα με ατοκες δοσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γνωρίζει κανείς αν έκανε τίποτα το ΤΣΜΕΔΕ για πληρωμη με δόσεις (ατοκες εννοείται) για τις εισφορές ή να τους γράψουμε κ εμείς.

 

Όχι τίποτα άλλο άλλα έληξε και η προθεσμία.Αν έβαλαν και με δόσεις να το κοιτάξουμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καίγεσαι; Θες να πληρώνεις εισφορές για να πάνε μετά να τις "κουρεύουν" στα "PSI" τους; Μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο στη χώρα και να δούμε αν έχει κανένα νόημα, τα ξεφτιλίκια τέλος αποφάσισα εγώ. Εισφορές θα ξαναδούν υπό τη μορφή 1ης δόσης διακανονισμού μόνο και μόνο για να πάρω ενημερότητα και να θεωρήσω βιβλιάριο (όταν χρειαστώ). Τα κορόιδα ξύπνησαν.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.