Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ολομέλεια ΣτΕ: «Επικίνδυνη η διαδικασία για την νομιμοποίηση των αυθαιρέτων»


ssouanis

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ούτε 1 πιθανότητα στο 1.000.000 να καταφέρουν (π.χ. με τις γνώσεις, την εμπειρία, τις τεχνικές, τα κονδύλια, τις μειώσεις προσωπικού κ.λπ.) να χειριστούν τέτοιου είδους "εφαρμογές" και να βγάλουν τέτοιου είδους ....συμπεράσματα! Σε 50 χρόνια από σήμερα βλέπουμε.

η εργολαβία επεξεργασίας έχει ήδη κλείσει.

Edited by reckoner
Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια είναι δημόσια έγγραφα.

Οι δηλώσεις Ε3 και Ε9 παίζεται αν μετράνε ή όχι, εφόσον στην χώρα αυτή ο,τι δηλώσεις είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Από το σημερινό newsletter (10/04/12) του ΤΕΕ : <<Σε περίπου 60.000 υπολογίζονται οι ιδιοκτήτες αυθαιρέτων, οι οποίοι με βάση τη νομοθετική ρύθμιση του ΥΠΕΚΑ, πριν αυτή ακυρωθεί από το ΣτΕ υπέβαλαν αίτηση τακτοποίησης με απλή δήλωση των στοιχείων και της χρονολογίας κατασκευής του αυθαιρέτου>>, <<Από την πλευρά του, ο αναπληρωτής υπουργός Περιβάλλοντος Νίκος Σηφουνάκης δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να επικρατήσει η σκληρή γραμμή λέγοντας ότι «αίσθηση μου είναι ότι θα επιστραφούν οι φάκελοι και πως δεν θα γίνουν δεκτές οι αιτήσεις που βασίζονται σε ιδιωτικά έγγραφα».

 

Τι δεν έχω καταλάβει καλά?

Ζω σε κάποια άλλη χώρα?

Τι είναι η απλή δήλωση των στοιχείων που αναφέρουν? (γιατι υπάρχει κάτι άλλο προς το παρόν?)

Ποιοί φάκελοι θα επιστραφούν?

Link to comment
Share on other sites

Ζεις στη χωρα με τις μπανανες..

Η λεγομενη και μπανανια...

 

Κατσε να βρει πρωτα τους φακελους ο Σηφουνακης και μετα τους επιστρεφει κιολας..

 

ΥΓ. Το αστειο ειναι οτι με εχουν παρει 3-4 πελατης τηλεφωνο (οι οποιοι εχουν αποδειξη χρονολογιας της αυθαιρεσιας την αυτοψια της πολεοδομιας και την επιβολλη προστιμου) να με ρωτησουν αν μου γυρισαν τους φακελους τους πισω....

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"περίπου 60.000 υπολογίζονται οι ιδιοκτήτες αυθαιρέτων, οι οποίοι με βάση τη νομοθετική ρύθμιση του ΥΠΕΚΑ, πριν αυτή ακυρωθεί από το ΣτΕ υπέβαλαν αίτηση τακτοποίησης με απλή δήλωση των στοιχείων και της χρονολογίας κατασκευής του αυθαιρέτου'

 

 

πώς το κατάλαβαν αυτό αφού δεν έχει κατατεθεί τίποτα ακόμα.?

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα -μπανανία- ωραίο όνομα! terry ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση :lol: !!!!

Τώρα μπορώ να επιστρέψω στην δουλειά μου...

ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ??????ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ????

Link to comment
Share on other sites

Από το σημερινό newsletter (10/04/12) του ΤΕΕ : <<Σε περίπου 60.000 υπολογίζονται οι ιδιοκτήτες αυθαιρέτων, οι οποίοι με βάση τη νομοθετική ρύθμιση του ΥΠΕΚΑ, πριν αυτή ακυρωθεί από το ΣτΕ υπέβαλαν αίτηση τακτοποίησης με απλή δήλωση των στοιχείων και της χρονολογίας κατασκευής του αυθαιρέτου>>, <<Από την πλευρά του, ο αναπληρωτής υπουργός Περιβάλλοντος Νίκος Σηφουνάκης δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να επικρατήσει η σκληρή γραμμή λέγοντας ότι «αίσθηση μου είναι ότι θα επιστραφούν οι φάκελοι και πως δεν θα γίνουν δεκτές οι αιτήσεις που βασίζονται σε ιδιωτικά έγγραφα».

 

Τι δεν έχω καταλάβει καλά?

Ζω σε κάποια άλλη χώρα?

Τι είναι η απλή δήλωση των στοιχείων που αναφέρουν? (γιατι υπάρχει κάτι άλλο προς το παρόν?)

Ποιοί φάκελοι θα επιστραφούν?

 

O άνθρωπος εκτός από τις βλακείες που του είπαν να λέει, προσπαθεί και να μας δουλέψει και ..."ψιλό γαζί"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μυτη....

 

Εδω βγηκε ο Παπακωνσταντινου και κραταγε αναποδα το χαρτη της Μυκονου..

Ασε που ειμαι σιγουρος οτι τα περιγραμματα που υπαρχαν πανω στο χαρτη περιλαμβαναν και τις βεβαιωσεις του Ν4014, αδομητα και μη...

 

 

βρε να μου το θυμηθείτε που ο Σηφ θα είναι σε ψηφοδέλτιο

 

Εχεις αμφιβολια??

Να δεις που και σε οικουμενικη κυβερνηση θα τον βαλλουν Υπτουργο ΠΕΚΑ για να συνεχισει το εργο του...

Ρε ποσο ζωα ειναι??????????????????????

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά χρόνια ο Παπακωνσταντίνου θα είναι είτε στη φυλακή, είτε στη ...Βραζιλία!

Ο Σηφουνάκης μαζί με τον ...πεθερό του!!!

 

ΚΙ εμείς ακόμα θα παιδευόμαστε με τον 4014!!!!!!

 

Αφού ακόμα και σήμερα θεωρούν, τόσο εμάς ("ειδικούς" υποτίθεται), όσο και το ευρύτερο κοινό ως ηλίθιους, όταν λένε ότι, έχουν υποβληθεί 360.000 δηλώσεις (αυτές φαίνονται στη Μύκονο κ.λπ.). Αφού ρε μ@λ@κες ούτε 75.000 δεν είναι;;;;;;;;

Ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι, ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.