Μετάβαση στο περιεχόμενο

μπλοκάρει τα αυθαίρετα το ΣτΕ...


Recommended Posts

Επισης ασχετο με εδω, αλλα σημαντικο, η υποβολη δικαιολογητικων β' φασης θα ξεκινησει σε 1 μηνα περιπου.

 

Μετα τις εκλογες δηλαδη... χμμ τυχαιο? δεν νομιζω...εγω τουλαχιστο δεν το "δενω"..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα βρεθηκα στο ΥΠΕΚΑ, για αλλη δουλεια, και πετυχαινοντας μια γνωστη κυρια εκει που γνωριζει εκ των εσω, μου ειπε ακριβως αυτα που αναφερει στην ανακοινωση του ΥΠΕΚΑ ο Ιασονας.

Οτι προκειται δηλαδη να λειτουγησει εφαρμογη κατα το στυλ της μυκονου για ολη την ελλαδα και ετσι θα διασταυρωνεται τι εχει φτιαχτει μετα της 28/7 ή οχι.

Σε ερωτηση μου τι γινεται με μη εμφανεις νομιμοποιησεις, οπως παταρια, η/χ κλπ, μου απαντησε οτι ειναι ευθυνη του μηχανικου, και αν αποδειχθει οτι δεν επρεπε να ενταχθει στον 4014, η καμπανα θα ειναι μεγαλη. Μου ειπε επι λεξει "να προσεχεις αγορι μου τι δηλωνεις".

Επισης ασχετο με εδω, αλλα σημαντικο, η υποβολη δικαιολογητικων β' φασης θα ξεκινησει σε 1 μηνα περιπου.

 

Για να διασταυρώσουν τι έχει φτιαχτεί μετά την 28/7 θα πρέπει να έχουν έγκυρες ημ/νίες αερ/φιών για το τι υπήρχε πριν, αυτό το βλέπω πολύ δύσκολο έως αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις , 300Ε κάνει η δορυφορική φωτογραφία για επιφάνεια 25km για ιδιώτες.

Aς πέρασε ο δορυφόρος και τον Αύγουστο ή τον Σεπτέμβριο.

Για όλες τις περιοχές υπάρχουν δορυφορικές φωτογραφίες.

Το μόνο που παίζει είναι αν πέρασε δορυφόρος με ασπρόμαυρη ή έγχρωμη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις , 300Ε κάνει η δορυφορική φωτογραφία για επιφάνεια 25km για ιδιώτες.

Aς πέρασε ο δορυφόρος και τον Αύγουστο ή τον Σεπτέμβριο.

Για όλες τις περιοχές υπάρχουν δορυφορικές φωτογραφίες.

Το μόνο που παίζει είναι αν πέρασε δορυφόρος με ασπρόμαυρη ή έγχρωμη κάμερα.

250€. αλλά τσάμπα μιλάς. δεν έχεις διαβάσει τι απαντάνε? κατά τ' αλλά, συζήτηση σε forum μηχανικών. άλλος λέει "στην περιοχή μου δεν υπάρχει α/φ από το 2008", άλλος λέει "εμένα υπάρχει του 2009 που φαίνεται ίσα που αρχίζουν οι εκσκαφές". σε πιάνει κλαψίγελος με τις απαντήσεις

Edited by reckoner
Link to comment
Share on other sites

τούτοι δω έψαξαν-ανάλυσαν-διαστάυρωσαν και τελικά βρήκαν και πόσες αιτήσεις έχουν πρόβλημα...!!!

 

http://www.imerisia....pubid=112846124

 

ε ρε καραγκιοζάκια δημοσιογράφοι...

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια . Γιατι να μην δεθχουν τις φωτογραφιες απο το google earth? πχ εχω περιπτωση που ο αυθαιρετος οροφος ξεκινησε να φτιαχνεται το 2005 και ολοκληρωθηκε το 2010.Χρησιμοποιωντας την εμφανιση ιστορικων εικονων , μπορω να τους αποδειξω το χρονο κατασκευης και ολοκληρωσης του αυθαιρετου οροφου..Φυσικα οταν το δηλωσα στο συστημα στο γεωγραφικο εντοπισμο του κτηματολογιου , φαινεται το ενα τμημα (περιοδος 2009-2007).Μιλωντας με τον οκχε μου ειπαν οτι θα ψαξουν στο αναλογικο αρχειο τους και οτι θελουν 30 εργασιμες μερες δηλ. πανω απο 2 μηνες.Αν στο διαστημα αυτο ανοιξει το συστημα τι θα κανω? θα τους προσκομισω τις φωτο απο το google earth και θα τους πω "κυριοι μπειτε στο google earth και τσεκαρε το και εσεις ".Αντε γιατι πολυ μας εχουν ζαλησει ......

Και τι θα γινει με τους κλειστους η/χ ?αφου απο αεροφωτογραφιες δεν φαινονται , ουτε τα παταρια ουτε τιποτε αλλο....και αν δεν εχει γινει καταγγελια , ουτε ικα και δεν εχει ο αλλος τιμολογια ξεχωριστα για τους η/χ ή ακομα και τι γινεται στην περιπτωση που εχω που πελατης μου αγορασε διαμερισμα τον 6/2011 με κλειστο η/χ που φυσικα στο συμβολαιο , οπως και σε κανενα συμβολαιο δεν αναφερεται το κλεισιμο αυτου?και η παραβαση εγινε το 2004?

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα γινει με τους κλειστους η/χ ?αφου απο αεροφωτογραφιες δεν φαινονται , ουτε τα παταρια ουτε τιποτε αλλο....και αν δεν εχει γινει καταγγελια , ουτε ικα και δεν εχει ο αλλος τιμολογια ξεχωριστα για τους η/χ ή ακομα και τι γινεται στην περιπτωση που εχω που πελατης μου αγορασε διαμερισμα τον 6/2011 με κλειστο η/χ που φυσικα στο συμβολαιο , οπως και σε κανενα συμβολαιο δεν αναφερεται το κλεισιμο αυτου?και η παραβαση εγινε το 2004?

 

είναι λογικό ένας αντισυνταγματικός νόμος που ήθελε να πιάσει σε 4 σελίδες την αποτύπωση της ελληνικής κοινωνίας, να μην είναι πλήρης.

 

πριν μπουν οι λαθρομετανάστες στον έβρο, οι διακομιστές του, καταστρέφουν τα χαρτιά τους. αυτοί οι άνθρωποι ενώ τους βλέπεις ότι υπάρχουν μπροστά σου,δεν μπορεί να αποδειχθεί ποιοι είναι. έτσι είναι και τα πατάρια που λες αν δεν μπορείς να τα αποδείξεις.οι λαθρομετανάστες των αυθαίρετων.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.