Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

μπλοκάρει τα αυθαίρετα το ΣτΕ...


Recommended Posts

Αν πραγματι τις δεχονται , γιατι να μπω στην διαδικασια να πληρωσω για τις αεροφωτογραφιες που εχουν και 75 e περιπου για εγχρωμη μεγενθυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να είναι υποχρεωτικό αυτό, μπορείς να κάνεις χρήση οποιουδήποτε αποδεικτικού στοιχείου. Από την άλλη υπάρχει και το τεκμήριο της αυθαίρετης αθωότητας μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Link to comment
Share on other sites

εγω ερωτω.....με τι αποδειξεις παμε οταν?

 

1.υπαρχει κλειστος η/χ...

2. κλειστος εξωστης

3. υπογειο που εγινε κατοικια

4. παταρι

5. δομηση στο ισογειο

 

οταν δεν υπαρχουν για την περιοχη αεροφωτογραφιες?

 

 

σε περιπτωση β υπογειου φανταζομαι δεν θα μου ζητησουν αποδεικτικο!! εκτος και αν εγινε πρωτα το κτιριο και μετα το φτιαξανε :mrgreen:

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

εγώ από την άλλη απορώ γιατί επαναλαμβάνεται τα ίδια και τα ίδια για τις α/φ. το πως θα αποδείξεις κάτι δεν είναι πρόβλημα δικό σου αλλά του ιδιοκτήτη. επίσης κάποια πράγματα δεν αποδεικνύονται όπως οι λαθρομετανάστες χωρίς χαρτιά

Edited by reckoner
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα βγάλουν κάποια εγκύκλιο (ΥΠΕΚΑ) ή θα κάνουν πάλι καμιά τροποποίηση του τροποποιημένου νόμου για να ξεκαθαρίσει το θέμα. Μέχρι στιγμής πάμτως ισχύει ότι προβλέπεται στο νόμο(νομικά), δλδ ότι δηλώσει ο ιδιοκτήτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι καλήσπέρα, όσοι γνωρίζετε μπορείτε να ενημερώσετε ποιες είναι οι ιδιωτικές εταιρίες που παρέχουν δορυφορικές α/φ σε ιδιώτες και μηχανικούς σε τιμές τις τάξης που αναφέρθηκαν (250 - 300 ευρώ)? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ερωτω.....με τι αποδειξεις παμε οταν?

 

1.υπαρχει κλειστος η/χ...

2. κλειστος εξωστης

3. υπογειο που εγινε κατοικια

4. παταρι

5. δομηση στο ισογειο

 

οταν δεν υπαρχουν για την περιοχη αεροφωτογραφιες?

 

 

σε περιπτωση β υπογειου φανταζομαι δεν θα μου ζητησουν αποδεικτικο!! εκτος και αν εγινε πρωτα το κτιριο και μετα το φτιαξανε :mrgreen:

 

σε ο,τι αναφερεις και α/φ να υπαρχουν, τζαμπα θα τις αγορασεις γιατι απλα δεν αποδεικνυουν τιποτα.

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι καλήσπέρα, όσοι γνωρίζετε μπορείτε να ενημερώσετε ποιες είναι οι ιδιωτικές εταιρίες που παρέχουν δορυφορικές α/φ σε ιδιώτες και μηχανικούς σε τιμές τις τάξης που αναφέρθηκαν (250 - 300 ευρώ)? Ευχαριστώ.

http://www.totalview.gr/
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.