Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φωτοβολταϊκές ομορφιές


silver_bullet

Recommended Posts

Ποιό άλλο από την "εκδίκηση" συνάδερφε? Το θέμα είναι να καταγράφεται και να τιμωρείται η παράβαση. Δεν πιστεύεις ότι εάν ήταν ανώνυμα όλα αυτά, τότε θα είχαμε πολύ περισσότερες καταγγελίες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι θέμα εκδίκησης, είναι θέμα επιμόρφωσης του κοινού κ των μηχανικών που την σφραγίδα την έχουν για τα σφαχτά....γιατί στην ψυχολογία του έλα μωρέ θα δώσουμε κ κάτι στον ΔΕΗτζη κ αυτούς κακομαθαίνεις κ τίποτα δεν αλλάζει, κ όταν θα έρθει η ώρα να αλλάξουν καρέκλες, τα παράνομα φ/β θα κατεβαίνουν από τα κλιμακοστάσια 5-5...

Δεν ξέρω αν θα έκανα καταγγελία αλλά όταν ο πελάτης μου λέει θα πάω με την χ εταιρία τελικά γιατί εκεί που εγώ βγάζω 7 kw αυτός βγάζει με τα ίδια πλαίσια 10, εγώ απλά λέω τι να προσέξουν τουλάχιστον να ξέρουν τι κάνουν να μην είναι στα τυφλά...

επίσης το άλλο θέμα είναι όταν ανήκεις σε εταιρία κ η πολιτική της είναι 10 παντού χωράει δεν χωράει τι γίνεται....εγώ παραιτήθηκα αλλά τα παιδιά που δεν έχουν την δυνατότητα να απασχοληθούν αλλού?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε έπιασες την ουσία. Ο κόσμος είναι λιγάκι άπληστος και για αυτό το λόγο προτιμάει 10 kW παράνομα παρά 7 νόμιμα. Δεν ξέρουν τι θα πει επένδυση για 25 χρόνια.

Επίσης είναι και θέμα εταιρίας όπως πολύ εύστοχα είπες. Το 10 kW παντού είναι αντίληψη πολλών εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εύχομαι σαν νέοι μηχανικοί να σπάσουμε την κακιά παράδοση του "λαμόγιου" μηχανικού κ να γίνουμε αυτό που μας αξίζει να είμαστε..."Πολυτεχνίτες" κ όχι με την έννοια του Πολυτεχνείου αλλά με την έννοια αυτού που έχει τέχνη στο επάγγελμα του.

Link to comment
Share on other sites


    • Ρε παιδιά καλησπέρα σας για τι σκέπτεστε τον ιδιοκτήτη, να το καταγγέλλεται και ακυρωθεί το συμβόλαιο να κινήσει μια αγωγή στο μηχανικό να πάρει τα λεφτά του πίσω , διότι αυτές η κατασκευές δημιουργούν και προηγούμενο. Να δω αν ο μηχανικός το ξανακάνει.

 

Άσε που σας αντιγράφουμε και εμείς στην Κύπρο.



    1.  

Link to comment
Share on other sites

Είδες... τα "ωραία" αντιγράφονται !!! :smile:

ουνα φατσα, ουνα ρατσα :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

http://www.aggeliopo....htm?ca=3_s&w=1

 

Φωτοβολταϊκή ομορφιά.............. Μάθαν ότι....... και πλάκωσαν και οι............. Σόρρυ ρατσιστής πολύ δεν είμαι αλλά αγαπάω πολύ την πατρίδα μου...ή παροιμία το αναφέρει!

Edited by NIKOS ASTROS
Link to comment
Share on other sites

Να επανελθω...

 

Αυτη τη φορα χωρις φωτογραφια...αλλα οποιος θελει το επιβεβαιωνει

 

Απεναντι απο το Δημαρχειο Θηβων, στο κτιριο στο οποιο στεγαζεται η Πολεοδομια, υπαρχει οικια με φωτοβολταϊκά οπως ακριβως στη φωτογραφια που επισυναψα στο πρωτο μηνυμα.

 

Φαινεται ο συναδελφος (μαλλον ο ιδιος ειναι που εκανε και την αλλη ομορφια) δε χαμπαριαζει ουτε θεους ουτε δαιμονες και τους γραφει ολους μεγαλοπρεπεστατα στα ΠΑΠΑΚΙΑ του.

 

 

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.