Μετάβαση στο περιεχόμενο

Energynius για ΚΕΝΑΚ (Παρέχεται Δωρεάν στα σεμινάρια της fibran)


JTB

Recommended Posts

Συνάδελφοι μια σχετικά απλή ερώτηση που αφορά τον σχεδιασμό των κατόψεων του energynius.

 

Διαπίστωσα λοιπόν παρακολουθώντας τα flashάκια στην ιστοσελίδα, αλλά και χρησιμοποιώντας σύντομα το πρόγραμμα για μια γρήγορη γεύση του UI κλπ., πως δεν υπάρχει τρόπος να ορίσει ο χρήστης μη παραλληλόγραμμες επιφάνειες στην κάτοψη...Είναι αλήθεια αυτό και αν όχι με ποια διαδικασία δημιουργείτε τραπέζια, τρίγωνα κλπ. στις κατόψεις;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστά δεν μπορείς να ορίσεις κατόψεις που δεν είναι παραλληλόγραμμες, μοναδικός ίσως τρόπος είναι να ορίσεις πολλά μικρά παραλληλόγραμμα προσεγγίζοντας έτσι ένα τραπέζιο ή ένα τρίγωνο ή μία πλάγια γραμμή σε μία κάτοψη.

Link to comment
Share on other sites

η λύση που προτείνουν γιατί το είχα ρωτήσει είναι ότι δεν σε ενδιαφέρει το σχήμα αλλά οι επιφάνειες. Γνωρίζουν πως είναι αδυναμία του προγράμματος αλλά όχι επί της ουσίας (κατά την άποψη τους).

Link to comment
Share on other sites

η λύση που προτείνουν γιατί το είχα ρωτήσει είναι ότι δεν σε ενδιαφέρει το σχήμα αλλά οι επιφάνειες. Γνωρίζουν πως είναι αδυναμία του προγράμματος αλλά όχι επί της ουσίας (κατά την άποψη τους).

!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γειά σας. διάβασα το manual και την προσφορά της fibran για τους μηχανικούς και θέλω να πω συγχαρητήρια. 

έμαθα από συνάδελφο ότι πήγε στο σεμινάριο και πήρε κωδικούς και το πρόγραμμα δωρεάν. εγώ μόλις απέκτησα την ιδιότητα του επιθεωρητή οπότε ενδιαφέρομαι να το αποκτήσω. δεν ξέρω αλλά υπάρχει η δυνατότητα να μου αποσταλούν κωδικοί και το πρόγραμμα ή πρέπει να περιμένω για το επόμενο σεμινάριο στην επαρχία? οn-line σεμινάρια προγραμματίζονται? έχω κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eχω κωδικούς ΤΕΕ μπορω να το χρησιμοποιησω απο συναδελφο ;, θα χρειαστουν οι δικοι μού κωδικοι τεε;..

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.