Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

Έχω κατάστημα το οποίο επικοινωνεί με υπόγειο μέσω πόρτας οπότε έχω δηλώσει τη διαχωριστική επιφάνεια (πόρτα + οροφή) . Επίσης έχω καταχωρήσει όλες τις επιφάνειες του υπογείου σε επαφή με έδαφος. Το υπόγειο δεν έχει κανένα κούφωμα. 

Εκτελώ το xml και μου βγάζει σαν λάθος οτι δεν έχω καταχωρήσει στο ΜΘΧ καμία διαφανή και αδιαφανή επιφάνεια!! Τι κάνω λάθος;  

 

 

ypogeio katastima.jpg

Edited by cve20126
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω κατόπιν επικοινωνίας που είχα με το ΤΕΕ μου έδωσαν τις παρακάτω οδηγίες και λύθηκε. 

 

Καλησπέρα σας

Από τον παρακάτω σύνδεσμο κατεβάστε το επικαιροποιημένο εκτελέσιμο για το ΤΕΕΚΕΝΑΚ 1.31. 

http://www.meteo.noa.gr/TEEKENAK.rar

 

Οδηγίες

Κατεβάστε και Αποσυμπιέστε το αρχείο στον υπολογιστή σας

Κλείστε το ΤΕΕΚΕΝΑΚ αν είναι ανοιχτό

Αντικαταστήστε το εκτελέσιμο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ.exe στο φάκελο που είναι εγκατεστημένο το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ 131 (συνήθως στο C:\Programm Files (x86)\TEE KENAK 1.31) με το νέο αρχείο που έχετε κατεβάσει και αποσυμπιέσει.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχει αντιμετωπιστεί πολλάκις ως θέμα, αλλά ίσως δε με βοηθάει το search και δε βρήκα αντίστοιχη περίπτωση...

Το σουβλατζίδικο (λειτουργίας 6-7 ωρών ημερησίως, χωρίς τραπεζοκαθίσματα) το αντιμετωπίζετε ως κατάστημα ;

Δε μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη χρήση που να ταιριάζει καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κατάστημα ισογείου, υπογείου και πατάρι που επικοινωνούν με μια σκάλα με θέρμανση και ψύξη ανύπαρκτη σαν εμβαδά και όγκο μπαίνει το σύνολο ισογείου, υπογείου και παταριού ή το υπόγειο είναι ανεξάρτητη θερμική ζώνη ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AristidisZ said:

Το σουβλατζίδικο (λειτουργίας 6-7 ωρών ημερησίως, χωρίς τραπεζοκαθίσματα) το αντιμετωπίζετε ως κατάστημα ;

ΝΑΙ

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 10:42 ΠΜ, panosges said:

Σε ένα κατάστημα ισογείου σε πολυκατοικία μου έχει ανενεργό τον φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι λάθος ;

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panosges said:

Σε ένα κατάστημα ισογείου σε πολυκατοικία μου έχει ανενεργό τον φωτισμό, ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι λάθος ;

Είναι λάθος ... κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στις επιλογές του xml !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.