Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

Το δοκίμασα με διάφορες τιμές. Σαν να έχεις δίκαιο Νίκο. Το κτίριο αναφοράς κουνιέται αν και δεν το περίμενα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, hkamp said:

Το δοκίμασα με διάφορες τιμές. Σαν να έχεις δίκαιο Νίκο. Το κτίριο αναφοράς κουνιέται αν και δεν το περίμενα.

Και εγώ έτσι την πάτησα απαντώντας κατ' αρχήν λάθος στον συνάδελφο. Ειχα "μείνει" στην ΤΟΤΕΕ 20710-1/2010 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το να συμφωνεί κάποιος μαζί σου είναι ικανοποιητικό.

Το να διαφωνεί όμως και να μαθαίνεις κάτι καινούριο είναι κερδοφόρο.

Ευχαριστώ Νίκο.

😄

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μηχανολόγοι-ηλεκτρολόγοι, θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με ένα μοντέλο...

Δεν έχω ξαναδεί την εταιρεία αυτή, πινακάκι δεν είδα πουθενά (εκτός αν είναι προς τον τοίχο, που ειναι αδύνατο να το δω γιατί ειναι κολλημένο, και η εξ. μονάδα δεν έχει τίποτα) και επειδή το cfm είναι χαρακτηριστικο όλων των a/c, είναι και αδύνατο να βρω οτιδήποτε στο google. Είναι 2 μέρες τώρα που ψάχνω specifications γι'αυτό το πράγμα. Ακόμα και αναζήτηση βάσει logo έκανα αλλά δεν βρήκα τίποτα. Καμιά ιδέα;forum1.jpg.0cbfe6ca7cb7fb41a2b268eeeb93b8e4.jpg 

forum2.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nick_61 said:

παρ. 5.2.2.1. (περίπτωση : Α.3.) ΤΟΤΕΕ 20701-1/2017

Ευχαριστώ, το έχω υπ'όψη μου αυτό... Έλεγα μήπως μπορούσα να βρω από κάπου πληροφορίες για το συγκεκριμένο, γιατί με τον έναν ή τον άλλο τρόπο πάντα βρίσκω τα χαρακτηριστικά των κλιματιστικών χωρίς να καταφύγω στη συγκεκριμένη παράγραφο. 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα

Επειδή δεν θυμάμαι και επειδή δεν βρίσκω τη κατάλληλη νομοθεσία (εγκύκλιο), σχετικά με τους λόγους έκδοσης ΠΕΑ, για μεταβίβαση απο παππού σε εγγονό (με συμβόλαιο) απαιτείται να εκδοθεί ΠΕΑ?

Σας ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.