Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αλλαγή μηχανικού σε σχέση με την αίτηση


tasosgt

Recommended Posts

Μιας και και το Forum είναι όαση, μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να έχουμε αλλαγή μηχανικού κατά την διάρκεια μιας εγκατάστασης Φ/Β με το πρόγραμμα των στεγών?

 

Εξηγούμαι, άλλος μηχανικός να αναφέρεται στην αρχική αίτηση και να υπογράφει τα αρχικά σχέδια και άλλος μηχανικός να παραδίσει τα τελικά?

 

Ευχαριστώ

Edited by tasosgt
Link to comment
Share on other sites

βαλε τον επενδυτη να σου υπογραψει μια υπευθυνη δηλωση πως προχωραει μαζι σου για να εισαι και συ καλυμενος και προχωρας χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όσο περίεργο και αν ακούγεται, το αντίθετο χρειάζομαι.

 

Να κάνω την αίτηση με τα δικά μου στοιχεία αλλά επειδή υπάρχει περίπτωση να μην δύναμαι μετά να αναλάβω την εγκατάσταση, να συνεχίσει άλλος μηχανικός.

 

Γνωρίζει κάποιος με σιγουριά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται...Έχω ένα φίλο και συνάδελφο που έκανε το ίδιο με εσένα.

 

Επίσης μου έτυχε πελάτης που την αίτηση την είχε κάνει ένας γνωστός του μέσω μιας εταιρείας,υπέγραψε σύμβαση συμψηφισμού αλλά όταν ήρθε η ώρα της εγκατάστασης του ζήτησαν ένα εξωφρενικό ποσό και τελικά άλλαξε εταιρεία-εγκαταστάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γίνεται και μάλιστα το έχω κάνει αρκετές φορές...θα χρειαστεί ομως να καταθέσεις απο την αρχή,αίτηση,σχέδια και υπ.δηλώσεις του Μηχανικού που θα είναι ο υπεύθυνος της εγκατάστασης.Υπ'όψιν η αίτηση δε θα επανεξεταστεί απο την αρχή,απλά θα αλλάξει έτσι ο υπεύθυνος Μηχανικός.Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.