Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στην υποβολή σχεδίων στα αυθαίρετα μέχρι 30/9/2012


Recommended Posts

επισημη ανακοινωση τοσο γρηγορα?????? πλακα κανεις να υποθεσω .Ξερεις ποσο χρονο χρειαζεται να αποφασισουν , να συνταξουν το κειμενο επειτα ,και στη συνεχεια να το αναρτησουν???ξερεις τι κουραση ειναι ολα αυτα ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εστω και ανεβαζουμε οτι χρειαζεται μεχρι τελη ιουνιου για τις ολοκληρωμενες υπαγωγες..για να χουμε το κεφαλι μασ ησυχο...αν μετεπειτα γινει καποια τροποποιηση σχετικα με δκ κτλ υπαρχει δυνατοτητα τροποποιησης η παγωνει η δηλωση;;γνωριζει κανεις;;

Edited by gtho
Link to comment
Share on other sites

θα παρει παραταση...αν δεν παρει μιλαμε για μπανανια....ειναι ολα τοσο ρευστα που δε γινεται να μη δεν παρουν και τα ολοκληρωμενης υπαγωγης..

 

αλλωστε απο το τεε ετσι μου ειπαν απλα δεν το εβγαλαν ακομη επισημα...

Link to comment
Share on other sites

Μα για να βγάλουν ανακοίνωση θα πρέπει να υπάρχει θέμα.Υπογράψαμε καμιά υπεύθυνη δήλωση που να λέει ότι θα τα προσκομίσουμε σε 10 μέρες.Λέει πουθενά στα τελευταία έντυπα που ζητάνε για τέτοια υπεύθυνη δήλωση? Μήπως δημιουργούμε μόνοι μας θέματα από εκεί που δεν υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Μα για να βγάλουν ανακοίνωση θα πρέπει να υπάρχει θέμα.Υπογράψαμε καμιά υπεύθυνη δήλωση που να λέει ότι θα τα προσκομίσουμε σε 10 μέρες.Λέει πουθενά στα τελευταία έντυπα που ζητάνε για τέτοια υπεύθυνη δήλωση? Μήπως δημιουργούμε μόνοι μας θέματα από εκεί που δεν υπάρχουν?

 

ετσι ειναι..εχεις δικιο μανωλη...απλα μια ανακοινωση ηταν...αλλα θα πρεπει να το ξεκαθαρισουν οτι δεν ισχυει ετσι ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι δε χρειαζεται να τρεξουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι, εγώ θα πρότεινα να στέλναμε όλοι από ένα fax στο ΥΠΕΚΑ για διευκρινήσεις επί του θέματος ούτως ώστε να βγάλουν αυτήν την ανακοίνωση μια ώρα νωρίτερα....Λίγη πίεση δε βλάπτει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μιλάτε !!!! Η παράταση από ότι διάβασα εγώ αφορούσε όλες τις δηλώσεις δεν είδα κάποιο διαχωρισμό σε ολοκληρωμένη ή όχι . Η Β φάση για μένα πήρε παράταση μέχρι 31/12/2012.

 

 

<< Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών που προβλέπονται στο

δεύτερο εδάφιο της παρ. 3 του άρθρου 24 του ίδιου ως άνω νόμου έως και 31‐12‐2012>>

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, αλλά ακόμα δεν έχει υπογραφές (η υπουργική απόφαση) και δεν έχει δημοσιευτεί στο ΦΕΚ. Μέχρι τότε πρέπει να περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

+1 απο μενα για τον kosbar!! η ανακοινωση αυτη ειναι μεταγενεστερη και "λογικα" αν ισχυε ο διαχωρισμος ημερομηνιων για τις ολοκληρωμενες υπαγωγες θα επρεπε να γινοταν αναφορα στην παραταση αφου το ιδιο το υπεκα ειχε αναφερει το 10μερο. Και εγω θα θεωρησω οτι η β φαση ισχυει μεχρι 31-12-2012(ή επισημως 30-9-2012 μεχρι να βγει το νεο φεκ) ασχετως αν εχω ηδη ετοιμα τα δικαιολογητικα για τις 3 ολοκληρωμενες υπαγωγες.Δεν προκεται να στειλω τιποτε ακομα , αφου οι ιδιοι γραφουν οτι ειναι σε δοκιμαστικη λειτουργια.Αν θελησουν ας μου κανουν μηνυση .... ε βαρεθηκα πια !!! :mrgreen:

Edited by dora22
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα.

 

Επειδή δεν μου αρέσει αυτό το κλίμα των φημών, και επειδή είμαστε μηχανικοί και πρέπει να βασιζόμαστε σε επίσημες και έγκυρες απόψεις, πήγα σήμερα στην ΔΟΚΚ.

Στον 4ο όροφο γραφείο τέλος του διαδρόμου αριστερά (δεν θυμάμαι αριθμό) και ρώτησα αυτό που συζητάμε αρκετές μέρες τώρα. Η απάντηση είναι η εξής: Η προθεσμία για την αποστολή των σχεδίων όλων των ρυθμίσεων, ανεξαρτήτος του πότε έχει γίνει ολοκληρωμένη υπαγωγή σε κάθε μία από αυτές, είναι έως 31/12/2012. Δεν υπάρχει και δεν ισχύει 10ήμερο ή κάτι τέτοιο.

 

Επίσης ρώτησα (εκτός topic αλλά μπορεί να βοηθήσει και άλλους συναδέλφους) ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω σε περίπτωση που θέλω να εκδόσω βεβαίωση και δεν υπάρχει ο φάκελος στο αρχείο της πολεοδομίας, και δεν υπάρχει ούτε η σειρά του ιδιοκτήτη. Η απάντηση είναι πως πρέπει πρώτα να γίνει ανασύσταση του φακέλου, και μετά να εκδοθεί η βεβαίωση!

 

Αυτά από εμένα!...

Edited by delta_delta
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.