Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νομιμοποίηση αυθαιρέτου με άρθρο 22 κατόπιν υπαγωγής στον Ν.4014


Recommended Posts

Το ότι, το λέει η Πολεοδομία προφανώς και δεν είναι σωστό αν δεν είναι .... αιτιολογημένο.

ΗΜ δεν έκανα... δεν απαιτούνταν....

Anyway, ακόμα και στο ΠΕΧΩ που ρώτησα για μια άδεια με τον 4014, τα ίδια μου είπαν. Όλες τις μελέτες.....

τι να πω

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αιτιολογημένες απαντήσεις πρέπει να ζητάμε.Οχι απλώς εκτιμήσεις υπαλλήλων που δεν έχουν στήριξη ας πούμε "κανονιστική"

Link to comment
Share on other sites

εγω ζητησα και περιμενω αποφαση απο ΔΟΚΚ για αυθαιρετο και συμφωνα με την τελευταια αποφαση του ΣΤΕ που λεει οτι αν το ακτεδαφισεις δεν πληρωνεις προστιμα αν μπορω να βγει ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗΣ αφου πληρωσα το παραβολο ενταξης στον 4014 και στην ουσια η αδεια καταδαφισης ειναι και αδεια ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ....μετα παρανομια δνε θα υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Akious,

μπορείες να αναρτήσεις την απόφαση του ΣτΕ. Από όσο γνωρίζω η μη οφειλή προστίμων, αν κατεδαφιστεί το αυθαίρετο, έχει να κάνει μόνο με τα

αυθαίρετα σε δασικές περιοχές.

Ευχαριστώ

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

στην δικια μου περιπτωση δνε υπαρχουν προστιμα που να τρεχουν για να γλυτωσω.......απλα κοιταζω μηπως γλυτωσω το προστιμο φιατηρησης για 30 χρονια του πελατη που στην ουσια το πληρωνουμε για να το ακτεδαφισει μετα νομιμα.....

 

ελληνικο κρατος για να κατεδαφισεις αυθαιρετο πρεπει να πληρωσεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

akius,

ελπίζω να έχεις ξεκαθαρίσει στο μυαλό σου πως, η μη οφειλή προστίμου έχει να κάνει με τα αυθαίρετα εντός δασικών περιοχών.

 

Μήπως στην δικιά σου περίπτωση έχει βεβαιωθεί πρόστιμο ανέγερσης - διατήρησης, έχει πληρωθεί, και τώρα οφείλεις μόνο το τρέχον έτος? Τότε πράγματι αν

κατεδαφίσεις δεν οφείλεις πλέον πρόστιμο διατήρησης. Όσο για τα υπόλοιπα ... τα έχεις πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση από το σύστημα πως μπορεί να εκτυπωθεί πριν την έκδοση της άδειας νομιμοποίησης?

Θεωρείται από την υπηρεσία ως προαπαιτούμενη η βεβαίωση προκειμένου να εκδώσουν την άδεια.

Εγώ τα μόνα που κατάφερα να εκτυπώσω είναι η δήλωση ένταξης και η βεβαίωση για σύνδεση με τα δίκτυα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.