Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

Δεν μίλησα για επαγγελματικά θέματα απλα για θέματα διαβίωσης και μονο. Εδω ο άλλος λεει οτι γυναικα μονη παει σε παμπ.. Ε πως να το κανουμε δεν παει..Το επομενο ειναι να πούμε οτι σουλατσαρουν νυχτα στο σοχο σαν να μην τρεχει τιποτα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως οι κυρίες που ξέρω και δουλεύουν ως μηχανικοί έξω,είναι "μαύρα σκυλιά του πολέμου".  Από τα λεγόμενά σου,θεωρώ οτι περιγράφεις τις "νοικοκυράτζες".

 

μαυρα σκυλιά του πολέμου ................GI Jane ..........καλά απο εκφράσεις σκίζουμε :mrgreen:

 

Μια χαρά είναι οι γυναίκες και μάλιστα είναι και multitasking που σε καμία περίπτωση εμείς οι άνδρες δεν είμαστε. Εγω προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με γυναίκες σε κανένα έργο. Αντίθετα δεν έχουν το κομπλεξ του άντρα του βαρύ με το μεγάλο (μικρό) πεος. Δεν υπάρχει καλύτερο πρωινό meeting απο το να έχεις γυναίκες. Πίνεις το καφεδάκι σου χαλαρά, μιλάς ήπια και λογικά και βγαίνει η δουλειά. Αντίθετα με τους άνδρες, θα ακούσεις όλες τις ιστορίες περί γκόμενων (μούφα οι περισσότερες), όλα τα κουτσομπολιά (οι μεγαλύτερες κουτσομπόλες του πλανήτη ειδικά οι Εγγλέζοι)  και στο τέλος θα σου πούνε δεν πρόλαβα να το κάνω λόγω υπερβολικού φόρτου. Ποιου φόρτου ρε τρόμπα που κατέβασες 17 pints bitter σε 2 ώρες και πήρες και 6 κουτάκια για το σπίτι και το πρωί εμφανίστηκες με το λιγδιασμένο πουκάμισο και την γραβάτα που έχεις απο το πανεπιστήμιο. Αντίθετα η γυναίκα θα έρθει και μελετημένη και προσεγμένη και ας μην ψάχνει για γκόμενο. Αυτά απο εμένα.   

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειμαστε ικανοι για multi-tasking as well  :smile:  :smile:  :smile:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

multi-dogging το κόβω multi-tasking παίζετε

Link to comment
Share on other sites

μαυρα σκυλιά του πολέμου ................GI Jane ..........καλά απο εκφράσεις σκίζουμε :mrgreen:

 

Μια χαρά είναι οι γυναίκες και μάλιστα είναι και multitasking που σε καμία περίπτωση εμείς οι άνδρες δεν είμαστε. Εγω προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με γυναίκες σε κανένα έργο. Αντίθετα δεν έχουν το κομπλεξ του άντρα του βαρύ με το μεγάλο (μικρό) πεος. Δεν υπάρχει καλύτερο πρωινό meeting απο το να έχεις γυναίκες. Πίνεις το καφεδάκι σου χαλαρά, μιλάς ήπια και λογικά και βγαίνει η δουλειά. Αντίθετα με τους άνδρες, θα ακούσεις όλες τις ιστορίες περί γκόμενων (μούφα οι περισσότερες), όλα τα κουτσομπολιά (οι μεγαλύτερες κουτσομπόλες του πλανήτη ειδικά οι Εγγλέζοι) και στο τέλος θα σου πούνε δεν πρόλαβα να το κάνω λόγω υπερβολικού φόρτου. Ποιου φόρτου ρε τρόμπα που κατέβασες 17 pints bitter σε 2 ώρες και πήρες και 6 κουτάκια για το σπίτι και το πρωί εμφανίστηκες με το λιγδιασμένο πουκάμισο και την γραβάτα που έχεις απο το πανεπιστήμιο. Αντίθετα η γυναίκα θα έρθει και μελετημένη και προσεγμένη και ας μην ψάχνει για γκόμενο. Αυτά απο εμένα.

Ε καλα δεν μας είπες και καμια σπουδαία ανακάλυψη. Σε ποιον δεν αρεσει να πηγαίνει στο γράφειο να δουλεύει να βλεπει γκόμενες τριγύρω με τις κολλητές φούστες και τα ψηλοτάκουνα. Τι ήθελες να άρεσε στον αλλο να συναναστεφεται με τον καθε αλλοδαπό στο εργοτάξιο κάνοντας στριφτάρια; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα δεν μας είπες και καμια σπουδαία ανακάλυψη. Σε ποιον δεν αρεσει να πηγαίνει στο γράφειο να δουλεύει να βλεπει γκόμενες τριγύρω με τις κολλητές φούστες και τα ψηλοτάκουνα. Τι ήθελες να άρεσε στον αλλο να συναναστεφεται με τον καθε αλλοδαπό στο εργοτάξιο κάνοντας στριφτάρια; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γραφείο με γκόμενες τριγύρω με τις κολλητές φούστες και τα ψηλοτάκουνα..... δεν έχω δει σε κανένα γραφείο. Μια χαρά ταγεράκια, τζιν (οχι κολλητά) και παπουτσάκια με τακούνι max 30mm (διότι το ποδαράκι πονάει μετά απο 10 ώρες) εάν δεν βγούνε σε εργοτάξιο. Επαναλαμβάνω οι γυναίκες δουλεύουν και δεν ψάχνουν για γκόμενο. Γραφείο είναι και όχι πασαρέλα.

 

Το μόνο δύσκολο είναι να βρεις καλά safety shoes σε νούμερα 36. Αλλα ας είναι καλά η CAT που βγάζει κάτι αστέρια στα 400 USD. To καλύτερο είναι οτι ενώ έχουν και το school run στο κεφάλι τους δεν αργούν σε ραντεβού. Αντίθετα τα αγοράκια έχουν την τάση να αργούνε διότι θέλουν 3 καφέδες για ξύπνημα απο το hangover και για κάποιο λόγο πάντα χάνουν το τρένο ή το tube (είναι βέβαια κάθε 5 λεπτά αλλά όταν κοιτάς τα κολλητά θα χάσεις πολλά). Ασε αυτή την γ@μημένη daily mail που μου την έφερναν παρέα με το laptop το οποίο ήταν πάντοτε βρώμικο απο καφέδες και ψίχουλα. 

 

Ασε που το θυμηθηκα με τις καλτσούλες που έγραφε το ονοματάκι τους Sean, John, Τerry κλπ.

 

Σοβαρά πάντως. Η γυναίκα μπορεί να ψυχολογήσει μια κατάσταση σε χρόνο dt ενω ο άνδρας σε πολλά dt και θα το κάνει λάθος. That's life folks. 

Edited by Ροδοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Μακράν η χειρότερη αγγλική φυλλάδα.

Δεν εχει τιποτα στην δευτερη σελίδα οπως η sun;

Ροδόπουλος μπας και αναφέρεσαι σε γραφείο ελληνικού δημοσίου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε το "ασθενες φ'υλλο"....

 

Μηχανικός εργου στη ΜΕ ρωταει μηχανικό γραφε΄΄ιου (ντόπια). Να σε πάω μια βόλτα να δεις το εργο?

 

Δεν εχω safety shoes, περιμενε λίγο, του λέει και καλεί καποιον στο τηλέφωνο. It will take 5 minutes λέει στον μηχανικό..ο οποιος περιμένει ελαφρα απορημένος... μετά από 5 λεπτά σκαει porsce cayenne ελαφρώς "πατητή" και Ινδάκος οδηγός βγαινει με τα παπουτσια στο χερι και τα δινει στην κυρία, βγαζει τα Tods της και βουρ για site...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.