Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

η εταιρία που εργάζομαι ψάχνει 400 μηχανικούς. όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά εδώ:
 

http://www.ibarecruits.com

 

Για πιο πολλές λεπτομέρειες, στείλτε μου πμ.
 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

off topic:

 

Να σαι καλά, μου θυμησες κατι απίθανα τυπάκια εκει στο ΔΠΘ, που στα τελη 90's ουρλιάζαν "εξω τα γραφεια διασύνδεσης" ...

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

off topic:

 

Να σαι καλά, μου θυμησες κατι απίθανα τυπάκια εκει στο ΔΠΘ, που στα τελη 90's ουρλιάζαν "εξω τα γραφεια διασύνδεσης" ...

 

αν θυμάσαι  κάποιοι από αυτούς οι μπαμπαδες-μαμαδες είχαν στη χειρότερη γραφείο μηχανικού με 2-3 υπαλ

στην καλύτερη  έκαναν και δημόσια έργα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω 6ετή προυπηρεσία σε παραγωγή (κυρίως σχεδιααστικό και πιστοποιήσεις) / πωλήσεις / μελετητικό γραφείο (ΠΕΑ κτλ).

Θα ήθελα να εργαστώ ώς manufacturing engineering μια και εχω μηδενική εμπειρία σε εργοτάξια.

Απο πού θα πρέπει να ξεκινήσω την αναζήτηση? Σε ποιές χώρες να απευθυνθώ? Δεν έχω πρόβλημα με την απόσταση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς για τις παρακάτω αγγελίες ας μου στείλει PM

 

http://www.fish4.co.uk/job/4916299/project-engineer/

http://www.fish4.co.uk/job/4916303/acoustic-consultant/

 

Δυστυχώς η θέση του project engineer απαιτεί γνώση του εργασιακού περιβάλλοντος στην Αγγλία καθώς και εργοταξιακή εμεπιρία στην Αγγλία.

Edited by rootbreaker
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδες Αγγλια τελος ...στραφειτε αλλου αν μπορειτε..παλευω τοσο καιρο τιποτα.

Εχω στειλει 100αδες βιογραφικα πηγα ενα μηνα εκει προσφατα..

Δεν εχει τιποτε,πηγα σε εθνικη εκθεση engineering- εργασιας..τιποτε 4-5 εταιριες και ο στρατος...

Οι ρεκρουιτερς ανακυκλωνουν αγγελιες για να δικαιολογουν την θεση τους

Ζητηση πραγματικη δεν υπαρχει και η υφεση στον κατασκευαστικο τομεα ειναι υπαρκτη..επισης αν δεν εχεις τελειωσει εκει ,δεν εχεις γραφτεις στους συλλογους δεν παρεις cscs καρτα,δεν εχεις αγγλικη προυπηρεσια  ειναι σαν να μην υπαρχεις..ενιωσα σαν αλβανος ενα πραγμα...

 

καλυτερα Αφρικη ή ν.Αμερικη και Ινδιες

 

Ελλαδισταν ουτε για πλακα.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται και στις αγγελίες που βγαίνουν στα διάφορα UK sites το παραπάνω.

Για construction λίγες αγγελίες, από την άλλη, για facility management και maintenance, γίνεται ένας ψιλοχαμός (τουλάχιστον σε ό,τι αφορά σε Η/Μ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Αγγλια τελος ...στραφειτε αλλου αν μπορειτε..παλευω τοσο καιρο τιποτα.

Εχω στειλει 100αδες βιογραφικα πηγα ενα μηνα εκει προσφατα..

Δεν εχει τιποτε,πηγα σε εθνικη εκθεση engineering- εργασιας..τιποτε 4-5 εταιριες και ο στρατος...

Οι ρεκρουιτερς ανακυκλωνουν αγγελιες για να δικαιολογουν την θεση τους

Ζητηση πραγματικη δεν υπαρχει και η υφεση στον κατασκευαστικο τομεα ειναι υπαρκτη..επισης αν δεν εχεις τελειωσει εκει ,δεν εχεις γραφτεις στους συλλογους δεν παρεις cscs καρτα,δεν εχεις αγγλικη προυπηρεσια  ειναι σαν να μην υπαρχεις..ενιωσα σαν αλβανος ενα πραγμα...

 

καλυτερα Αφρικη ή ν.Αμερικη και Ινδιες

 

Ελλαδισταν ουτε για πλακα.....

δουλειές υπάρχουν απλά οι recruiters είναι παντελώς άσχετοι και δεν θέλουν να ρισκάρουν. Δεν θέλουν να ρισκάρουν(ακόμα κ το HR από εταιρίες) γιατί πραγματικά δεν ξέρουν τι ακαδημαϊκό υπόβαθρο έχεις οπότε θέλουν να παίζουν safe κ σε προσπερνάνε. Αυτό αλλάζει με το που γίνεις Ieng,Ceng, μεταπτυχιακό uk, uk xp   και επιπλέον επειδή είναι παντελώς άσχετοι όχι μόνο με το αντικείμενο αλλά κ με πιο απλά (πχ με έχουν ρωτήσει άπειρες φορές αν θέλω βίζα να εργαστώ) οπόποτε είσαι σε 2ο-3η μοίρα γι αυτούς. 

 

υ.γ. τόσος καιρός δεν ειναι ένας μήνας έλεος , εγώ τι να πω που παλεύω εδώ και ένα 6μηνο.

υ.γ. 2 πολλές φορές οι recruiter ψάχνουν άτομα για δουλειές για μετά απο 2 μήνες+

υ.γ. 3 αναφέρομαι για graduate δουλειές πάντα

Edited by bilya63
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζονται για έξοδο από ΕΕ και είναι σαν χαμένοι.. Πρόσφατα σε φίλο που μένει εκεί και ψάχνει 3 μήνες χωρίς να βρει τίποτα του στέλνουν απάντηση "συγνωμη αλλά δεν θα σας καλέσουμε για συνέντευξη.." Τέλος από εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.