Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

Διαφωνω με τον ανεμονα, ειναι η πρωτη φορα που ο φιλος ροδοπουλος το ελαφραινει το πραγμα κ μιλάει για ρεαλιστικη θεση εργασιας σε αυτο το φόρουμ.

 

Ειδες ροδοπουλε που με λιγη προσπάθεια γινεσαι σιγα σιγα ανθρωπος, απο εξωγηινος που ησουν? Τα συγχαρητηρια μου, ειλικρινά.

 

Ποιο ειναι το ρεαλιστικο;;;; Nα Being able to manage 10 projects οντας ο μονος μηχανολογος στο γραφειο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σιγα βρε συ, ειναι πολυ συνηθισμένο για μελετητες να τρεχουν πολλα πρότζεκτς ταυτοχρονα. Δεν κανω πλακα, ρωτα κ εδω μεσα αυτους που εχουν πολλες δουλειες. Μεχρι και ο τζορτζ μαικλ οχι μονο τα κανει ολα, αλλα βρισκει και χρονο να ποσταρει για το ναρκισισμο του. Και βγαινει κ εξω να μετρησει, κ βρισκει κ χρονο να παιξει μπαλα. Αληθεια λεω, δεν κανω πλακα

 

Ο αλλος ειναι ο διαστημανθρωπος, ο φιλος μου ο ριζοσπαστης, που ποσταρει οτι για μηχανικο εργοταξιου απαιτειται bim level 2 κιολας. Αυτο μου φαίνεται ασύλληπτο, αν δεν ειναι ψεμα προκειται για περιπτωσαρα. Εκτος κ αν προκειται αποκλειστικα για μεταλλικες κατασκευες, αλλα κ ετσι να ειναι, ειναι πολυ μαλακες οι ανθρωποι να ζητανε level 2 για εργοταξιο

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

και να δινει και οδηγιες στους contractors....αταραχος....

 

art.norris0311.gi.jpg

 

''Ναι Κωστα....Για το 8οροφο ξενοδοχειο η AHU ειναι διαστασιολογημενη οπως σου ειπα...Τι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Eχεις δικιο καναμε λαθος......κατσε να κανω μια καινουργια μελετη οσο μιλαμε να την τυπωσω στον πλοτερ και να καλεσω το παιδι να στην φερει...σε 15 λεπτα θα την εχεις...Αν θελεις να ξαναγραψω και τις προδιαγαφες απο την αρχη θα τα εχεις σε 20 λεπτα.....''

Edited by ANEMONA
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα! Οι πρώτες απολύσεις λογω Brexit!Έτσι λένε τουλάχιστον.

 

http://www.globalconstructionreview.com/news/arup-plans-redundancies-uk-a7fter-b7rexit-v7ote/

Edited by surveng
Link to comment
Share on other sites

και να δινει και οδηγιες στους contractors....αταραχος....

 

art.norris0311.gi.jpg

 

''Ναι Κωστα....Για το 8οροφο ξενοδοχειο η AHU ειναι διαστασιολογημενη οπως σου ειπα...Τι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Eχεις δικιο καναμε λαθος......κατσε να κανω μια καινουργια μελετη οσο μιλαμε να την τυπωσω στον πλοτερ και να καλεσω το παιδι να στην φερει...σε 15 λεπτα θα την εχεις...Αν θελεις να ξαναγραψω και τις προδιαγαφες απο την αρχη θα τα εχεις σε 20 λεπτα.....''

 

 

:lol: θεός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα! Οι πρώτες απολύσεις λογω Brexit!Έτσι λένε τουλάχιστον.

 

http://www.globalconstructionreview.com/news/arup-plans-redundancies-uk-a7fter-b7rexit-v7ote/

 

ετρεξε αμεσως το τρολ που εφαγε πορτα απο αγγλια να μεταφερει τα ''μαντατα''

Link to comment
Share on other sites

ετρεξε αμεσως το τρολ που εφαγε πορτα απο αγγλια να μεταφερει τα ''μαντατα''

 

Πόρτα; χαχχαχαχαχχαχαχα. Άστο καλύτερα ΑΝΕΜΟΝΑ. Πιο εξω δε θα μπορούσες να έχεις πέσει... Τεσπα, καλη καρδιά, δε θα πεσω στην παγιδα της αντιπαράθεσης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους ειδικους, στου ασχετους στους βολεμενους και σε αυτους που ψαχνουν....

 

Εδω και λιγο καιρο ειμαι Ντοχα. Καταρ! καλα τα φραγκα δε λεω...μου πληρωνουν και σπιτι και αυτοκινητο και τα κινητα και εισιτηρια να γυρισω σπιτι...και δουλευω και 14-15 ωρες....μια χαρα...κανει και κατι 49 με real feel 60 που γουστάρουμε τρελα....! ολη μερα το αρκουδισιο δουλευει χωρις σταματημο.

 

Το λοιπόν...πριν κατι βδομαδουλες εβαλα μια αγγελια εδω...η εταιρεια που ειμαι θελει Αρχιτεκτονα ελληνα...

ξερετε ποσα βιογραφικά πήρα?

 

3 (ΤΡΙΑ) ....και μου λετε για πεινα?...δεν θα το ελεγα...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους ειδικους, στου ασχετους στους βολεμενους και σε αυτους που ψαχνουν....

 

Εδω και λιγο καιρο ειμαι Ντοχα. Καταρ! καλα τα φραγκα δε λεω...μου πληρωνουν και σπιτι και αυτοκινητο και τα κινητα και εισιτηρια να γυρισω σπιτι...και δουλευω και 14-15 ωρες....μια χαρα...κανει και κατι 49 με real feel 60 που γουστάρουμε τρελα....! ολη μερα το αρκουδισιο δουλευει χωρις σταματημο.

 

Το λοιπόν...πριν κατι βδομαδουλες εβαλα μια αγγελια εδω...η εταιρεια που ειμαι θελει Αρχιτεκτονα ελληνα...

ξερετε ποσα βιογραφικά πήρα?

 

3 (ΤΡΙΑ) ....και μου λετε για πεινα?...δεν θα το ελεγα...

AN θελεις να βγαλεις ψωμακι να φας δεν ειναι απαραιτητο να πας να δουλέυεις σαν δουλικό στον αραφατ 14-15 ωρες την μερα και οταν βγαινεις εξω να νιωθεις οτι σε χτυπαει πιστολακι μαλλιων......εκτος αν νομιζεις οτι αυτο που κανεις εσυ με το να δουλευεις στον χασιμπ αχμετ Ε.Π.Ε ειναι μονοδρομος....

Edited by ANEMONA
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε φίλε ποιος τρέχει στην Ντόχα τώρα; Ζέστη ζωή φαντάζομαι τίποτα τι να έρθει να κάνει; :)

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.