Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

GPS ALTUS APS-3


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοίτα συνάδελφε, από το 5000+ στο 7700 είναι κάτι λιγότερο από 50% πάνω! Βέβαια μπορεί τα 2000 να τα αποσβέσεις γρήγορα με κάποιες μαζεμένες δουλίτσες, αλλά η διαφορά παραμένει και είναι αναλογικά σημαντική! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Συνάδελφοι θέλω την βοήθεια σας , altus aps3 ή prexiso g5?  "Aμερική" vs Κίνα με σοβαρή εταιρεία από πίσω της. Ποιος κερδίζει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ethan, όσοι δοκίμασαν το altus λένε πολύ καλά λόγια! Επίσης σου έχει και το SurvCe εξελληνισμένο,που λένε ότι επίσης είναι πολύ καλό! Το μόνο που με προβληματίζει είναι τί γίνεται αν η εταιρεία που το εμπορεύεται πάψει να συνεργάζεται με την κατασκευάστρια...ποιος θα σε υποστηρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Αφού το μηχάνημα αγοραζεται με 2ετή εγγύηση ό,τι και να γίνει δεν σε καλύπτει η εταιρεία που το εμπορευόταν. Τι να πω. Το ίδιο λογικά θα ισχύει για όλες τις εταιρείες που εισάγουν μάρκες πέρα από την αποκλειστικότητα τους....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ethan και τα δύο καλά είναι. Το prexiso τι λογισμικό χρησιμοποιεί; SurvCE ή Fieldgenius?

Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το Altus αλλά σου ξαναλέω, μην προβληματίζεσαι τόσο πολύ, και τα δύο καλά είναι. Πάρε όποιο σε βολεύει ή έχεις καλύτερη υποστήριξη στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το prexiso έρχεται με fieldgenious... Είναι λίγο πιο φτηνό από το altus. Η υποστήριξη του με βολεύει καλύτερα...

Αλλά για το altus έχω ακούσει σχόλια, σε αντίθεση με το prexiso που απ ότι βλέπω δεν έχει ακόμα μεγάλη απήχηση.

 

Το Fieldgenious η το survce είναι πιο λειτουργικό?

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Το fieldgenius δεν το έχω δουλέψει αλλά από όσα διαβάζω είναι εξίσου καλό. Νομίζω ότι είναι πιό εύκολο στο να σχεδιάζεις επιτόπου στο πεδίο σε σχέση με το SurvCE.

Ότι και να πάρεις θα το μάθεις σιγα σιγά και θα σε καλύψει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Καλησπέρα. Έχει κάποιος προσέξει αν υπάρχουν διαφορές στα υψόμετρα σημείων, σε μετρήσεις με το SurvCE και μετρήσεις με το Field Genius?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.