Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πυρασφάλεια σε αποθήκη


ser

Recommended Posts

βγάζω άδεια λειτουργίας μιας αποθήκης με ψυτκικό θάλαμο η οποία τα τροφοδοτεί αυτόματους πωλήτές. Παλαιότερα ήταν κατάστημα το πρόβλημα μου είναι ότι η πυροσβεστική μου ζητά παθητική και ενεργητική όχι όμως του κατάστηματος που ήταν παλιά αλλά να κάνω καινούρια ως αποθήκη. Μιλάμε για νέο κτίριο μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο? Εγώ φανταζόμουν ότι η ενεργητική και παθητική για καταστήμα υπερκαλύπτει την περίπτωση της αποθήκης και ότι κάτι τέτοιο θα ζητούσανε αν από αποθήκη θέλαμε να το κάνουμε καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Για οποιαδήποτε αλλαγή χρήσης χρειάζονται νέες μελέτες πυροπροστασίας. Μου έτυχε περίπτωση όπου από γραφείο έγινε Σχολή Οδηγών και η Πυροσβεστική ζήτησε να κατατεθεί νέος φάκελος στην Πολεοδομία για την αλλαγή χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν σιγουρος οτι η αδεια θα βγει απο την βιομηχανια ξαφνικα σημερα που πηγα για κατι διυεκρινησεις μου ειπανε οτι βγαινει απο τον δημο Βλέπω όμως απο την νομοθεσια ότι σε περιπτωση που εβγαινε η αδεια απο την βιομηχανια θα γλιτωνα την πυροσβεστικη γιατι θα πηγαινα για απαλλακτικο ενω τωρα σε αυτη την περιπτωση που θα πρεπει να βγει αδεια απο τον δημο τοτε παω μεσω πολεοδομιας παθητικη και καινουρια ενεργητικη

έχω άδικο στις σκέψεις μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.