Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Πού είναι το οικόπεδο;


chris 1150

Recommended Posts

Δεν μου λες σύντεκνε αν τα κάνεις εσύ αυτά στην Κρήτη θα προλάβεις να μπεις ξανά στο forum ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κανείς απο το χωριό δεν έχει τη διάθεση να με βοηθήσει να το βρώ

 

βάλε και εσύ το χέρι λίγο ποιό βαθιά...αφού τον ξέρεις τον έλληνα...εμείς θα στα λέμε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες σύντεκνε αν τα κάνεις εσύ αυτά στην Κρήτη θα προλάβεις να μπεις ξανά στο forum ;

 

Εδω απλως σε προλαβαινουν την ωρα που πασαλωνεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χα, χα, χα . . . τα ξέρω, τα ξέρω έχω ιδίαν πείρα από παλιά Πράξη Εφαρμογής στην περιοχή του Μυλοποτάμου.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατεβα, τωρα δε σε πλησιαζουν καν, απλως βλεπεις την κουκιδιτσα του λειζερ πανω στην μπλουζα σου!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να συνεργαστεί άμεσα η Leica με την Καλάσνικοφ μήπως και αποκτήσει και το δικό της laser αξία . . . :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα

Έχω ένα αγροτεμάχιο στη Λήμνο,

 

φοβάμαι πως ίσως να έχει καταπατηθεί λόγω του ότι χρονολογείται απο το 1900 αν όχι και παλιότερα.

 

αγαπητοί φίλε, η πιθανότητα να βρούμε στο μπαούλο του προπάππου χαρτιά με οποιαδήποτε αξία είναι το ίδιο μικρή με το να το βρίσκαμε γεμάτο λίρες.

Προσωπικά δεν ασχολούμαι με κανένα που παίζει το κυνήγι του θησαυρού (έχω τύχει αρκετούς) για καλό δικό μου (προφανώς) αλλά και δικό του..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Θέλω να νοικιασω ένα  εστιατόριο το οποίο είχε άδεια από το 1974. H περιοχή τώρα είναι αμιγούς , δεν μπορώ να βγάλω καινούρια άδεια ?

Δεν μετράει οτι για μεγάλο χρονικό διάστημα ήταν εστιατόριο που όμως έχει κλείσει εδώ και δυο χρονιά? Υπάρχει κάποια λύση?

Edited by kostassid
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

..Υπάρχει κάποια λύση?

Γενικα σε περιοχή αμιγούς κατοικίας δεν μπορείς να πάρεις άδεια λειτουργίας για εστιατόρια.

 

Για 100% επιβεβαίωση όμως ή αναζήτηση λύσης θα πρέπει να αναθέσεις την υπόθεση σου σε τεχνικό γραφείο να διερευνήσει πιθανούς ειδικούς όρους ή δυνατότητες  για το ακίνητο που σε ενδιαφέρει στην περιοχή που βρίσκεται και στην πολεοδομία που υπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.