Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τέλη σύνδεσης αποχέτευσης


georgepar

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδερφοι. Έκανα επίσκεψη στην υπηρεσία του Δήμου Περιστερίου για τα διακιολογητικά σύνδεσης αποχέτευσης στη νεόδμητη κατοικία μου καιλίγο έλειψε να μου πέσουν τα μαλλιά από το κόστος που μου έβγαλαν. Το οικόπεδο είναι 13 μέτρα και πλάτος δρόμου στα 8 μέτρα. Το κόστος σύνδεσης ανερχεται μου είπαν περίπου στα 800€ και μου έβγαλαν ένα κοστούμι άλλα 2600€ για το κόστος του αγωγού(το οποίο είναι κατασκευασμένο απο το 1980). Είναι δυνατόν αυτο; Σύνολο 3600€ για 1 μόνο διαμέρισμα με πυλωτή και υπόγειο;;; Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος να απαντήσει θα το ψάξω πάντως πολύ τον εν λόγω θέμα!!!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί είναι, στη Πεντέλη το 2007 το κόστος ήταν στα 2.500~3.000 περίπου και ανάλογα τις εκσκαφές και το ποιος ησουν.

Τουλαχιστον τα πληρώνεις μία φορά. Να ζητήσεις και κλαπέτο ώστε σε περίπτωση πλημμύρας ή μεγάλου φορτίου του δικτύου ή εργασιών απόφραξης να μη σου γυρίσουν πίσω τα λύματα. (+50 ευρώ).

 

Μίλα με τη τεχνική υπηρεσία του Δήμου όμως και ζήτα εξηγήσεις.

Για να σε παρηγορήσω η μιση Εκάλη δεν έχει αποχέτευση. :smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο νομο Χανιων που γνωρζω το κοστος συνδεσης υπολογιζεται βασει των τ.μ. της οικοδομης πλεον του κοστους του φρεατιου που εξαρταται απο το πλατος του δρομου.

Χοντρικα 7Ε/τμ και μεσω ορο 300Ε για 1 φρεατιο (αν πχ ενα φρεατιο εξυπηρετει 2 κτηρια, μοιραζεται)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.