Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Στέλεχος οικοδομικής αδείας


Recommended Posts

Καλησπέρα...

Για μια οικοδομική άδεια, βρέθηκε μόνο στέλεχος... Η άδεια είναι του 79. Δεν είναι συμπληρωμένα τίποτα στα στοιχεία οικοδομής(κενοί όλοι οι πίνακες όπως και όπως κενα φεμ,ικα,αμοιβες κτλ κτλ). Υπάρχει μόνο το σκαρίφημα και τα στοιχεία μπροστά. Όπως επίσης υπάρχει μόνο μια υπογραφή απο προισταμενο του τμηματος εκδοσης αδειών, άνευ αυτοψίας, όπου αναφέρει ότι εθεωρήθη και ισχύει μέχρι της διαστρώσεως της πλακός οροφης του πρώτου οροφου...(εξάοροφη πολυκατοικία). Φάκελος έχει χαθεί..

Πείτε μου ότι όλη η πολυκατοικία θεωρείται αυθαίρετη??? Υπάρχει περίπτωση να κόλλησε το θέμα και να εκδόθηκε μετά νέα άδεια, και απλά να έχω το αρχικό στέλεχος??

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνεις στα αρχεία της ΔΕΗ μήπως έχουν αυτοί κανένα αντίγραφο του στελέχους (λίγο δύσκολο αλλά δεν χάνεις τίποτα).Μήπως στο συμβόλαιο της σύστασης Οριζ Ιδιοκτησίας αναφέρεται ο αριθμός αδείας για να τον συγκρίνεις με αυτόν που έχεις?

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Στη ΔΕΗ πρέπει να πας και μάλιστα να ψάξεις για όλους τους αριθμούς παροχών που υπάρχουν, καθώς το ρεύμα τότε δινόταν ανά όροφο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ....αυριο θα αρχισω την αναζητηση...

 

Δεν ψάχνεις στα αρχεία της ΔΕΗ μήπως έχουν αυτοί κανένα αντίγραφο του στελέχους (λίγο δύσκολο αλλά δεν χάνεις τίποτα).Μήπως στο συμβόλαιο της σύστασης Οριζ Ιδιοκτησίας αναφέρεται ο αριθμός αδείας για να τον συγκρίνεις με αυτόν που έχεις?

 

και να φανταστεις οτι πηγα πηρα τα σχεδια απο τον συμβολαιογραφο αλλα δεν σκέφτηκα να κοιτάξω την σύσταση καθώς εγώ έχω μεταγενέστερο συμβόλαιο....

 

Υπάρχει περίπτωση ο μηχανικός να κρατάει χαρτιά στο αρχείο του από το 80? Να το ψάξω ή μπα?

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.