Μετάβαση στο περιεχόμενο

Freeware Λογισμικό


Adavis

Recommended Posts

  • 1 year later...

Kαλό φαίνεται το nano! κ 3d!

pdfSam για όλες τις κοπτοραπτικές ανάγκες σας, σε φρι κ πληρωμένη έκδοση, η οποία δεν ξέρω τι παραπάνω προσφέρει (ένα που έχω πετύχει είναι να ενώνει πολλά jpeg σε ένα pdf)

https://pdfsam.org/

σε συνδυασμό με το gimp που έχει προαναφερθεί πολλές φορές το οποίο εισάγει πλέον πολύ καλά κ γράφει επίσης πολύ καλά pdf πάνε οι 'ηλεκτρονικές' σφραγίδες σύνεφφο! (το gimp αν έχετε καιρό να το δείτε έχει φάει γερό -κ ωραίο- ρετουσάρισμα εμφανισιακά κ πρέπει να έχει βελτιωθεί αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Σχετικά με το ΝΑΝΟCAD ανοίγει μέχρι 2013... για τις νέες εκδόσεις που ίσως σας στείλει πελάτης υπάρχει το ODA Converter που μπορεί αυτόματα έναν ολόκληρο folder με dwg να του αλλάξει έκδοση... δωρεάν επίσης...

Είναι σίγουρο ότι αναφέρεται και πιο πάνω... δεν ψάχνω τώρα... το Blender για 3d και όχι μόνο... με διάφορα addons αρκετά δωρεάν, τα άλλα φτηνά έως σχεδόν τζάμπα... κάνει τα πάντα!

Επίσης η νεα μου ανακάλυψη - δεν είναι νέο, εγώ το ανακάλυψα τώρα - το FREECAD που στοχεύει και είναι κοντά στο να είναι ένα δωρεαν ΒΙΜ... Εντελώς διαφορετικό από τα άλλα οπότε έχεις δρόμο για να το μάθεις... ικανότατος modeler ειδικά για μηχανολογικά, πρόσθετα για Arch Design πολύ καλά και συνεργάζεται και με Blender και γενικά έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο καθόλου αυτή τη περίοδο... μακάρι να μπορούσα να πετάξω τα πάντα και να μείνω με τα freeware...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Thanks το έχω βάλει για δοκιμή, περίπου AutoCAD 2007 το gui του.

Μετατροπή κάνεις επίσης κ με το dwgtrueview της Autodesk, αλλά θέλει μισή ώρα να φορτώσει. Επίσης και με το draftsight που δίνουν φρι το 2d. Θα δοκιμάσω κ αυτό που λες μήπως είναι πιο γρήγορο. 

Το freecad έχει πλήρες (κ όταν λέμε πλήρες εννοούμε πλήρες) interface σε python. Το ίδιο κ το blender. Είναι τα μόνα δύο cad που ξέρω να ενσωματώνουν python interpreter. Το blender είναι πιο πολύ στημένο για 3d κ animation αλλά δεν υπολείπεται σε ακριβεια από κανένα cad.
Δες τα κ τα δυο τα Χριστούγεννα αξίζουν τον κοπο (κ έχουν κ τα δύο ενδιαφέρουσες ιστορίες).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

NAPS2 - Scan documents to PDF and more

Το καλύτερο πρόγραμμα μαζικού σκαναρίσματος κι οργάνωσης σε pdf κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.