Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φορολογική Δήλωση 2012


Recommended Posts

Τι να σου πω τωρα..... Δεν θυμαμαι.

Περυσι ειχε πεσει πολλη συζητηση σχετικα με αυτο το θεμα, νομιζω ηταν στο τοπικ σχετικα με το προγραμμα ΝΕΕ.

Το συμπερασμα ηταν τα ποσα αυτα να δηλωνονται σε αυτα τα πεδια.

Αν εχεις κουραγιο να ψαξεις θα δεις τις αναλογες συζητησεις.

Αφου δεν εχουν αλλαξει τα εντυπα ως προς αυτο θα τα βαλω οπως περυσι.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι λένε οι λογιστές: http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=86934&st=0

Όπως είχα πει και πριν κάποιες μέρες, ήμουν 60%-40% να μην υποβάλλω/υποβάλλω δήλωση φέτος. Ήδη είμαι 70%-30%...

Link to comment
Share on other sites

Η προθεσμία για την δήλωση που αφορά εισοδήματα μόνο από ελεύθερα επαγγέλματα με βιβλία β΄ κατηγορίας είναι μέχρι 15 Ιουνίου 2012 ή μεχρι 28 Σεπτεμβρίου 2012 ? ( γιατί έχω ψιλομπερδευτεί με αυτά που διαβάζω σε ιντερνετ)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τωρα..... Δεν θυμαμαι.

Περυσι ειχε πεσει πολλη συζητηση σχετικα με αυτο το θεμα, νομιζω ηταν στο τοπικ σχετικα με το προγραμμα ΝΕΕ.

Το συμπερασμα ηταν τα ποσα αυτα να δηλωνονται σε αυτα τα πεδια.

Αν εχεις κουραγιο να ψαξεις θα δεις τις αναλογες συζητησεις.

Αφου δεν εχουν αλλαξει τα εντυπα ως προς αυτο θα τα βαλω οπως περυσι.

 

ckiriako, βάζοντας στον κωδικό που λες στο Ε1 τα χρήματα της επιδότησης και τρέχοντας ένα πρόγραμμα συμπλήρωσης της δήλωσης που βρήκα στο in.gr προκύπτει ότι θα τριπλασιαστεί η εισφορά αλληλεγγύης που θα πληρώσω !!!

Link to comment
Share on other sites

η ΠΟΛ.1083 δεν μας αφορα δηλαδη?

 

Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεται αυτή η ΠΟΛ συνάδελφε. Το "δηλώσεις αμοιβών ελευθέριων επαγγελμάτων" δεν το αναγνωρίζω ως όρο και με παραπέμπει μάλλον στις καταστάσεις με τα συμφωνητικά και όχι σε δήλωση εισοδήματος. Εγώ εμπιστεύομαι αυτό: http://www.gsis.gr/cmdocs/8161.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.