Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι απόφοιτος τμήματος μηχανολογίας ΤΕΙ. Εργάζομαι σε μία εταιρεία ως υπάλληλος γραφείου με σύμβαση εργασίας ως μισθωτός.

Θα ξεκινήσω να εργάζομαι ως μηχανικός και θέλω να αλλάξω τη σύμβαση και να εργάζομαι ως μηχανικός πάλι σαν μισθωτός.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν χρειάζεται:

1. Nα κάνω αίτηση στην περιφέρεια στο τμήμα Βιομηχανίας για να βγάλω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.

2. Να γραφτώ στην ΕΕΤΕΜ για να βγάλω αριθμό μητρώου.

3. Κάποια άλλη ενέργεια.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Από όσο ξέρω και θυμάμαι, για να βγάλεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος πρέπει να προσκομίσεις βεβαίωση εγγραφής από την ΕΕΤΕΜ.

Οπότε τα 2 πρώτα μάλλον ναι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kardis said:

Καλημέρα.

Από όσο ξέρω και θυμάμαι, για να βγάλεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος πρέπει να προσκομίσεις βεβαίωση εγγραφής από την ΕΕΤΕΜ.

Οπότε τα 2 πρώτα μάλλον ναι.

Ζητάνε πλέον εγγραφή στην εετεμ? Στους ηλεκτρολόγους δεν ζητάνε πάντως ( δικαίως)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα! Οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί Τ.Ε εκτός απο τον γενικο καδ  71.12.1 Υπηρεσίες μηχανικών ποιούς άλλους μπορούν να βάλουν για πιο συγκεκριμένα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα. Γνωριζει καποιος ποσο διαρκει η εναρξη αφου εχεις τελειωσει με τη καταθεση των δικαιολογητικων στον ΕΦΚΑ και στη ΔΟΥ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα..

Ειμαι αποφοιτη ανακαινισης και αποκαταστασης κτιριων Τ.Ε. 

Μπηκα σε προγραμμα ΕΣΠΑ το 2018 κι ανοιξα δικο μου γράφειο..εκανα κανονικα εναρξη στην εφορεία δε μου ζητησαν χαρτι απο την Εετεμ..

Η αληθεια ειναι οτι μολις αποφοιτησα απο το Τει το 2007 ειχα γραφτει στην Εετεμ αλλα σταματησα να πληρωνω απο το 2013 γιατι δε μου χρειαζόταν πουθενα.

Ομως τωρα για την αιτηση πληρωμης απο το ΕΣΠΑ μου ζητησαν αντγραφο εγγραφης στο αρμοδιο επιμελητηριο σε ισχυ κι εχω απορια..εννοουν την Εετεμ γιατι δεν θεωρειται Επιμελητήριο απ οτι εχω καταλαβει..

Ρωταω να πληρωσω στην Εετεμ τα χρωστουμενα για να παρω το χαρτι η δε θα θελουν αυτο?

Μηπως εννοουν το ΤΕΕ και πρεπει να γραφτω εκει?

γνωριζει καποιος μηπως ?

Αν ειχε παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.