Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Kι αν οι μάγκες του ΤΕΕ απαιτήσουν να ξαναδηλώσουμε την νέα extra αμοιβή μεταπήδησης από τον 4014 στον 4178, τι γίνεται;;;;;;

Μη μου πείτε ότι, θα είναι χωρίς εισφορές κ.λπ. .........

Θα φτιάξουν τέτοιου είδους "νόμιμη" αμοιβή στο σύστημα αμοιβών;;;;

Τους έχω ...ικανούς και γι' αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δλδ οτι τι;

 

εχουμε κανει ΥΔ υποτιθεται οτι εχουμε πληρωσει το ΤΣΜΕΔΕ;

 

Έχουμε κάνει ΥΔ ότι έχουμε όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά (μέσα σε αυτά και η εισφορά του ΤΣΜΕΔΕ).

Προφανώς αν καταργηθεί στην πορεία, θα ισχύει για τις δηλώσεις που έγιναν από εκείνη την ημέρα και μετά (όπως έγινε με την εισφορά του ΤΕΕ). Για τις προηγούμενες πάλι θα πρέπει να πληρωθεί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα δινουμε σε καθε αυθαιρετο ενα 50αρικο νταβατζιλικι...

 

 

ΟΜΩΣ...αν παρουν παραταση τα σχεδια και ερθει η καλη τροικα και τους πει οτι το ΤΣΜΕΔΕ θα παει στη συμφωνηθεισα, τοτε ολοι γλυτωνουμε πολλα..

 

και γω ακομα δεν το εχω πληρωσει...ειναι ο μονος λογος για να μην ανεβασω τωρα τα σχεδια..

 

λογικο;;;

 

 

δλδ οτι τι;

 

εχουμε κανει ΥΔ υποτιθεται οτι εχουμε πληρωσει το ΤΣΜΕΔΕ;

 

Από το αρχικό σου μήνυμα συμπέρανα πως αν είχες εισάγει τα αρχεία στο σύστημα θα πλήρωνες το ΤΣΜΕΔΕ.

Αλλά η δουλειά που έχουμε αναλάβει είναι να περαιώσουμε την τακτοποίηση.

Άρα με την ΥΔ περί κατοχής των σχεδίων κλπ και με την έκδοση την βεβαίωση περαίωσης (έτσι τη λένε, δεν θυμάμαι) έχει τελειώσει η δουλειά για την οποία έχουμε πληρωθεί.

Άρα αφού η εργασία μας περαιώθηκε με καθεστώς ΤΣΜΕΔΕ αυτό πρέπει να καταβληθεί....

 

Προφανώς και δεν με αρέσει αυτό αλλά έτσι είναι :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω πληρώσει, ακόμα....

Δεν θυμάμαι να λέει κάποιος νόμος για προθεσμία πληρωμής του ΤΣΜΕΔΕ...

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παω να πληρωσω για να το κανω upload στο συστημα,...αλλιως δεν εχει νοημα..

 

ακομα σκεφτομαι αν θα πρεπει να ανεβασω μεχρι 30/9

Link to comment
Share on other sites

Για τις προσωρινες υπαγωγες εχει καποιο νοημα να ανεβασουμε μεχρι τελος σεπτεμβρη;

oχι, γιατι λογικα θα πρεπει να καταθεσεις τα δικαιολογητικα και σχεδια ετσι οπως απιτουνται για τον 4178.

Link to comment
Share on other sites

τελικά οσοι εχουμε κανει οριστική υποβολη ολοκληρώνουμε τη β φαση μεχρι 30/9 παρολο που ο 4178 μιλα για 18 μηνες μετα απο αναφφαλεια μηπως "μας τη φερουν".......Ολοι αυτοι οι 'ΚΥΡΙΟΙ" στο τεε και στο υπεκα , που εχουν εξασφαλισει το τσεμεδε και το μισθό τους παιζουν με τα νευρα μας και την αξιοπιστια μας στους πελατες μας......

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μας την έχουν φέρει ήδη αρχικά με την Υπουργική απόφαση που "μαγείρεψε" τα όσα έλεγε ο νόμος και μετά με το "πάγωμα" του συστήματος του 4014. Στο όριο της νομιμότητας δηλαδή...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.