Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Είναι τόσο άχρηστοι που ακόμα και στην ΚΥΑ και στο ΦΕΚ "Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής των απαραίτητων δικαιολογητικών" αναφέρουν στον τίτλο το άρθρο 24 του 4178!!!! που είναι άσχετο.

Αυτό το άρθρο αφορά στον 4014.

 

 

post-2272-0-10114400-1379058627_thumb.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω.

Σε κάποιες δηλώσεις δεν έχω πληρώσει το ΤΣΜΕΔΕ.

Όσες έχουν οριστικοποιηθεί μάλλον πρέπει να το πληρώσουμε τώρα και ν' ανεβάσουμε τα παραστατικά έως 30.9.

Υπάρχει φόβος μετά την ημερομηνία αυτή να μην μπορούμε και ν' αναγκαστούμε εξαιτίας αυτού και μόνο του λόγου (θα λείπει απαραίτητο έγγραφο από τη δήλωση) ν' αναγκαστούμε να ξαναπάμε τη δήλωση με 4178, πράγμα που δεν το θέλουμε.

Για όσες είναι σε προσωρινή δεν θα το πληρώσω και θα περιμένω ή να καταργηθεί κι αυτό ή να πάει επί της συμφωνηθείσας.....

 

+1 για τα βόδια!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Ιασονα.

 

Σε οσες θα πανε στον Ν4178 (ακομα και αν ειναι σε ολοκληρωμενη υπαγωγη) θα ανεβασετε σχεδια?

ΦΕΜ, ΤΣΜΕΔΕ θα πληρωσετε?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω.

Σε κάποιες δηλώσεις δεν έχω πληρώσει το ΤΣΜΕΔΕ.

Όσες έχουν οριστικοποιηθεί μάλλον πρέπει να το πληρώσουμε τώρα και ν' ανεβάσουμε τα παραστατικά έως 30.9.

Υπάρχει φόβος μετά την ημερομηνία αυτή να μην μπορούμε και ν' αναγκαστούμε εξαιτίας αυτού και μόνο του λόγου (θα λείπει απαραίτητο έγγραφο από τη δήλωση) ν' αναγκαστούμε να ξαναπάμε τη δήλωση με 4178, πράγμα που δεν το θέλουμε.

Για όσες είναι σε προσωρινή δεν θα το πληρώσω και θα περιμένω ή να καταργηθεί κι αυτό ή να πάει επί της συμφωνηθείσας.....

 

+1 για τα βόδια!!!!

 

Μα δεν εχει δοθει παραταση για την Β' φαση του 4014??? 

(Ν.4178,  αρθ.30, παρ.6)

Link to comment
Share on other sites

ακομα και να ισχυσει οτι στις 30/9 πρεπει να ανεβουν ολα τα σχεδια κλ, παλι υπαρχει ενα κενο: μελετη στατικης επαρκειας δεν μπορει να ανεβασει καποιος γιατι δεν δοθηκαν διευκρινιστικες...αρα δια της ατοπου, και οι οριστικες παιρνουν παραταση. λεμε τωρα...

Edited by sundance
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

χθες στο σεμιναριο της Ελεμ μηπως η κα Λεμπεση ή καποιος αλλος, ανεφερε τπτ για την παραταση της Β' φασης;

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Ιασονα.

 

Σε οσες θα πανε στον Ν4178 (ακομα και αν ειναι σε ολοκληρωμενη υπαγωγη) θα ανεβασετε σχεδια?

ΦΕΜ, ΤΣΜΕΔΕ θα πληρωσετε?

 

Βεβαιότατα ναι σε όλα τα παραπάνω για όσες είναι σε οριστική υπαγωγή και δεν θέλω να πάνε και με τον 4178!!!

Με τη μόνη διαφορά ότι, εγώ τα λεφτά για να πληρωθεί το ΦΕΜ ..."τα έχω φάει" και ΔΕΝ θα τα ανεβάσω ούτε σε όσες έχω κάνει οριστική (εξάλλου δεν τα έχει προαπαιτούμενα).

Θα το πληρώσω ...εν καιρώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε όχι απολύτως τίποτα, σε καμία περίπτωση. Έχουμε χρόνο. Θα τις στείλω στις 7.2.2014 και θα έχω περιθώριο έως τις 6.8.2014!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.