Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Ετσι νομίζω κι εγω αλλα εδω που φτασαμε ολα να τα περιμενουμε....Επίσης θελω να ρωτησω το εξης: Ανεβάζουμε την Υ.Δ. εξουσιοδοτησης...αυτη που λεει εξουσιοδοτω τον ταδε μηχανικο με ταδε αμ τεε να προβει στις απαραιτητες ενεργειες για τον 4014. Πρέπει να ανεβάσουμε και συμβαση  αναθεσης- αναληψης  εργου 4014? Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Οχι δέν λέει πουθενά η οδηγία  ότι πρέπει νά ανεβάσουμε καί τίς συμβάσεις ανάθεσης ανάληψης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι νομίζω κι εγω αλλα εδω που φτασαμε ολα να τα περιμενουμε....Επίσης θελω να ρωτησω το εξης: Ανεβάζουμε την Υ.Δ. εξουσιοδοτησης...αυτη που λεει εξουσιοδοτω τον ταδε μηχανικο με ταδε αμ τεε να προβει στις απαραιτητες ενεργειες για τον 4014. Πρέπει να ανεβάσουμε και συμβαση  αναθεσης- αναληψης  εργου 4014? Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Ούτε αυτό χρειάζεται. Αν θες μπορείς να ανεβάσεις μαζί με τις εξουσιοδοτησεις και το ιδ. συμφωνητικό αμοιβής (αλλα ούτε αυτο είναι υποχρεωτικό)

Link to comment
Share on other sites

Για Διαφορετική διαμερισμάτωση τι δικαιολογιτικά χρειάζονται;

Νομίζω ότι θά αρκεί η ΥΔ τού ιδιοκτήτη ότι έγινε τότε ή τότε καί στήν τεχνική έκθεση τού μηχανικού νά αναγράφεται ότι αυτό τεκμαίρεται καί από τήν δομική συνέχεια τών τοίχων , τών κουφωμάτων καί τών χρησιμοποιηθέντων υλικών .  Επίσης άν υπάρχει απόδειξη ή βεβαίωση τής ΔΕΗ πού νά αναφέρεται η χρονολογία τού πότε ηλεκτροδοτήθηκε γιά πρώτη φορά τό συγκεκριμένο ακίνητο μέ τά τ.μ. πού έχει άλλη μορφή απο αυτήν τήε αδείας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θά αρκεί η ΥΔ τού ιδιοκτήτη ότι έγινε τότε ή τότε καί στήν τεχνική έκθεση τού μηχανικού νά αναγράφεται ότι αυτό τεκμαίρεται καί από τήν δομική συνέχεια τών τοίχων , τών κουφωμάτων καί τών χρησιμοποιηθέντων υλικών .  Επίσης άν υπάρχει απόδειξη ή βεβαίωση τής ΔΕΗ πού νά αναφέρεται η χρονολογία τού πότε ηλεκτροδοτήθηκε γιά πρώτη φορά τό συγκεκριμένο ακίνητο μέ τά τ.μ. πού έχει άλλη μορφή απο αυτήν τήε αδείας.

και κατοψη φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω isime, αλλά δεν ρωτάω μόνο για τα αποδεικτικά χρόνου κατασκευής, αλλά γενικότερα για τα δικαιολογητικά και κυρίως για τα σχέδια π.χ. κάτοψη; τομή; διάγραμμα κάλυψης;;; κλπ.

Edited by Δημήτρης Β.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίηση ότι ανεβάζοντας κάποια αρχεία pdf μου βγάζει στο "μορφή αρχείου"  application/x-unknown, αντί για application/pdf.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο?

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

 

Καμία απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω isime, αλλά δεν ρωτάω μόνο για τα αποδεικτικά χρόνου κατασκευής, αλλά γενικότερα για τα δικαιολογητικά και κυρίως για τα σχέδια π.χ. κάτοψη; τομή; διάγραμμα κάλυψης;;; κλπ.

Ναί συνάδελφε συγνώμη παράληψή μου. Ενοείται ότι χρειάζεται καί η σημερινή κάτοψη μέ τήν σχετική τομή απλά εγώ νόμιζα ότι αναφέρεσαι στά λοιπά δικαιολογητικά γι αυτό καί δέν αναφέρθηκα στά σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Εκει που λεει εισφορα τεε ανεβαζετε το ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ 2%

Ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.