Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Εγώ σε όλες τις δηλώσεις που έκανα με τον 4014 είχα ανεβάσει και το αντίστοιχο ΔΕΔΟΤΑ χωρίς απολύτως κανέναν ενδοιασμό και φυσικά επιβεβαιώθηκε και από το Ν.4178 η επιλογή μου αυτή.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ σε όλες τις δηλώσεις που έκανα με τον 4014 είχα ανεβάσει και το αντίστοιχο ΔΕΔΟΤΑ χωρίς απολύτως κανέναν ενδοιασμό και φυσικά επιβεβαιώθηκε και από το Ν.4178 η επιλογή μου αυτή.

 

Το ίδιο έκανα και εγώ Ιάσονα και αισθάνομαι ότι δικαιώθηκα ως προς το άγχος, τη δουλεία και το ρίσκο που πήρα.

Φυσικά σ' αυτό το σήμείο, γιατί αλλού που μας την έφεραν με το πρόωρο κλείσιμο του συστήματος (βασιζόμενος ότι θα κλείσει 30.09) την πάτησα, και τώρα κάθομαι στ' αυγά μου .

Ετσι είναι τα πράγματα, μιά μόνιμη ρουλέτα ο ρόλος του μηχανικού, αρκεί να μην σου σκάσει η σφαίρα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι πιστευω οτι με τον νομο της ηλεκτρονικης ταυτοτητας, ολοι θα αναγκαστουν να μπουν στον 4178 (ή σε αλλον, αν βγει και αυτος αντισυνταγματικος)?

 

αφου δεν στεκει συναδελφοι, ο 4014 βγηκε αντισυνταγματικος, γιατι να τυγχανουν διαφορετικης αντιμετωπισης οι εισασθεντες στο νομο?

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑΣ, on 14 Nov 2013 - 10:22, said:

Εγώ σε όλες τις δηλώσεις που έκανα με τον 4014 είχα ανεβάσει και το αντίστοιχο ΔΕΔΟΤΑ χωρίς απολύτως κανέναν ενδοιασμό και φυσικά επιβεβαιώθηκε και από το Ν.4178 η επιλογή μου αυτή.

Το ίδιο κι εγώ ΙΑΣΟΝΑ. Πιστεύεις ότι δικαιωθήκαμε?

Αφού για ψίλου πήδημα πρέπει να μπούμε στο σύστημα του 4178. Γιατί, για να δώσω μια βεβαίωση συμβολαίου πρέπει να ξανακάνω την ίδια δουλειά στο νέο νόμο?

Χάθηκε οι ολοκληρωμένες υποθέσεις να τελειώσουν εδώ? Αφού ούτως ή άλλως ακολουθεί η ταυτότητα. (Να τη δούμε και αυτή και ας κρατάμε μικρό καλάθι).

 

Α, και κάτι ακόμη? Κάνοντας τα ΔΕΔΟΤΑ για μικρά βοηθητικά κτιριάκια των 4-5-8 τ.μ. (αν βέβαια σου έτυχε κάτι τέτοιο, στην επαρχία είναι σύνηθες) δεν αισθάνθηκες προσβεβλημένος σαν μηχανικός για να μη πω αηδιασμένος??

Edited by da-mi
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ένοιωθα, αφού ένα ......κωλόχαρτο που πρέπει να γίνει, γίνονταν και τελείωνα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά το είπες!!!

Τι άλλο εκτός από .....@@@@χαρτο είναι το ΔΕΔΟΤΑ???

Ελπίζω να το διαβάσουν οι υποψήφιοι του ΤΕΕ και να το θέσουν "προεκλογικά" το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Να μη μιλήσω βέβαια και για τη στατική επάρκεια...

"...ο έλεγχος θα γίνεται με τους κανονισμούς που ίσχυαν κατά τον χρόνο κατασκευής του αυθαιρέτου...."

Λες και ο κανονισμός φυλάει τα έρμα...

Κανένας βέβαια δε μιλάει για το κόστος και την αξιοπιστία καταγραφής των υφισταμένων φορέων...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.