Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φύλλο ελέγχου λέβητα


johnjohn1

Recommended Posts

Πάρτε συνάδελφοι πραγματικό ngm από ανάλυση.

 

Panos σ'ευχαριστώ πολύ αν και ομολογώ πως ακόμη είμαι στο σκοτάδι σχετικά με τον τρόπο που πρέπει να καταχωρήσω τα boiler.

Θα το βρω όμως το ΣΚ.

scan01560000.pdf

Edited by nzerman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Αν είναι ατομικός λέβητας επίτοιχος εκείνο που ξέρω είναι ότι δεν απαιτείται ανάλυση καυσαερίου και τον βαθμό απόδοσης τον πέρνεις από τον κατασκευαστή, το αναφέρει και η ΤΟΤΕΕ 1, δεν θυμάμαι να σου πώ σελίδα γιατί εδώ που είμαι δεν την έχω μπροστά μου.

Link to comment
Share on other sites

όχι επίτοιχος, ανεξάρτητος λέβητας πετρελαίου σε υποτυπώδες λεβητοστάσιο με θέα , ανεξάρτητης μεζονέτας , σε συγκρότημα

Link to comment
Share on other sites

Η Υ.Α. ΟΙΚ. 189533 (Ρύθμιση θεμάτων σχετικών με τη λειτουργία των σταθερών εστιών καύσης για τη θέρμανση κτιρίων και νερού) δεν εξαιρεί κανένα είδος καυσίμου ούτε θέτει κάποια θερμική κάτω από την οποία δεν απαιτείται συντήρηση και ρύθμιση. Τώρα για τα ΠΕΑ, στο τέλος της σελ. 91 γράφει ξεκάθαρα πως μόνο για τοπικούς λέβητες φυσικού αερίου παίρνουμε βαθμό απόδοσης από τον κατασκευαστή (και όχι από φύλλο ελέγχου). Οπότε απαιτείται γι' αυτό που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

όχι επίτοιχος, ανεξάρτητος λέβητας πετρελαίου σε υποτυπώδες λεβητοστάσιο με θέα , ανεξάρτητης μεζονέτας , σε συγκρότημα

Στην περίπτωσή δου όπως ανέφερε και ο panos-vicious χρειάζεσαι ανάλυση καυσαερίου, τώρα για το φύλλο ελέγχου συμφωνώ πως είναι απαραίτητο να έχει οποιανδήποτε εγκατάσταση θέρμανσης ανεξαρτήτου καυσίμου και ισχύος, αλλά αν δεν υπάρχει όπως στις περισσότερες περιπτώσεις δεν σε αφορά ως Ε.Ε. εσένα σε αφορά η ανάλυση καυσαερίου που πρέπει να γίνει έτσι και αλλιώς για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου σωστά.Εγω συνήθως επειδή δεν βρίσκω σχεδόν ποτέ φύλλο ελέγχου φωνάζω έναν συντηρητή παίρνει το 30ρικο του και εγώ κάνω την δουλειά μου !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.