Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιδοτούμενα προγράμματα


Recommended Posts

Τρέχει κανένα επιδοτούμενο πρόγραμμα για μηχανικούς αυτή τη περίοδο;

 

Βασικά εγώ έχω κάνει κάποια έξοδα για το γραφείο...

 

Πως λειτουργούν όλα αυτά;

 

Παραδίδεις μετά τα τιμολόγια από τα έξοδά σου και διεκδικείς τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφαιρούνται από το ποσό του ΦΠΑ που θα καταβάλεις στην εφορία!Καλό είναι να έχεις λογιστή......Γνωρίζω αρκετούς συνάδελφους που υπολόγιζαν οι ίδιοι της εφορίας και για ένα λαθάκι ή παράλειψη κατέλειγαν να πληρώνουν πρόστιμο......

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρούνται από το ποσό του ΦΠΑ που θα καταβάλεις στην εφορία!Καλό είναι να έχεις λογιστή......Γνωρίζω αρκετούς συνάδελφους που υπολόγιζαν οι ίδιοι της εφορίας και για ένα λαθάκι ή παράλειψη κατέλειγαν να πληρώνουν πρόστιμο......

 

Ε; Δεν μιλάω για το ΦΠΑ... Για επιδοτούμενο πρόγραμμα μιλάω... Για να διεκδικήσεις όλα τα έξοδα τα οποία έχεις κάνει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επιδοτούμενο πρόγραμμα για νέους μηχανικούς δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή, αν κ κανονικά θα έπρεπε να έχει βγει...

 

Το μόνο που τρέχει από τον ΟΑΕΔ και αφορά και μηχανικούς είναι το Πρόγραμμα επιχορήγησης επιχειρήσεων για την πρόσληψη ανέργων πτυχιούχων ανώτατων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων πανεπιστημιακού και τεχνολογικού τομέα.http://www.oaed.gr/Pages/SN_1677.pg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

συνάδελφοι γνωρίζετε αν τρέχει η επιδότηση των 15.000 για νέους μηχανικούς από τον ΟΑΕΔ??εγώ ήξερα ότι έχει σταματήσει αλλά μια γνωστή μου έμαθα ότι την πήρε..είναι δυνατόν να ισχύει ή εγώ δεν γνωρίζω αν ξαναάνοιξε το πρόγραμμα??

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που πήγα ΟΑΕΔ μου είπαν πως δεν υπάρχει κάποια επιδότηση προς το παρόν. Όσο ξέρω και από ΕΣΠΑ δεν υπάρχει κάτι αυτή την στιγμή.. Μήπως η γνωστή σου είχε ενταχθεί παλαιότερα και πήρε την δόση που προβλέπεται, διότι η επιδότηση είναι ουσιαστικά 5000 euro ανά εξάμηνο για 3 εξάμηνα αν δεν κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.