Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συναγερμός


ΟΩΝ

Recommended Posts

Αρχική ερώτηση:

Σε δωμάτια ενός χώρου, υπάρχουν επαφές στα συρόμενα παράθυρα, αλλά δεν υπάρχουν ραντάρ. Τι συστήνετε;

  1. Να μπουν ραντάρ μέσα στα δωμάτια;
  2. Να μπουν τα λεγόμενα "beamer", δηλαδή ακτίνες στο κούφωμα, εξωτερικά προς το μπαλκόνι;

Αρχική απάντηση

το 2

(δηλαδή συστήνεις "ακτίνες")

Επόμενη απάντηση:

 

καλό είναι να αποφεύγεις τις ακτίνες και ότι αυτές συνεπάγονται.για αυτό το 2

(δηλαδή λες να αποφεύγονται οι "ακτίνες")

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που βάζεις μόνο τα δύο ποστ μου και όχι το ύστατο #14...(που αποτέλεσε μια ύστατη προσπάθεια να σου εξηγήσω).

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Ευχαριστώ που προσπαθείς να με βοηθήσεις στο ερώτημα που έθεσα με το παρόν νήμα.

 

Άρα τελικά προτείνεις να βάλω beamers εξωτερικά του κουφώματος;

Link to comment
Share on other sites

πάντως απέφυγε να βάλεις εσωτερικά του κελύφους. Εγώ έχω βάλει σε κατασκευή η οποία έχει φεγγίτες ανοιγόμενους, πλάτους 20εκ. πάνω από τις μπαλκονόπορτες . Οι φεγγίτες μένουν ανοιχτοί για δροσισμό και εξαερισμό ανάλογα, Κανένα πρόβλημα όταν ο αέρας κουνήσει το φωτιστικό ή ρίξει μια εφημερίδα κάτω. και γάτα αν αφήσεις μέσα δεν έχεις πρόβλημα. Από την άλλη εξασφαλίζεις με τα συστήματα που τοποθετείς εξωτερικά του κελύφους την ενεργοποίηση του συναγερμού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.