Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

Τοτε ο ελεγκτής θα τσεκάρει αν πέτυχε η απόχρωση της βιτεξ?(βιβεχρομ ή όποιας άλλης εταιρίας?) Θα πρέπει να κρατάμε και την παλέτα με τους κωδικούς?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχουν δημιουργησει ενα χαος. Μεσα σε 6 μηνες πανε να κανουν οτι δεν κανανε τα προηγουμενα 15 χρονια (τσε βάλε...).

Ας μπουν τεχνοκρατες στο υπουργειο να τελειωνουμε.

Βαρεθηκα ανίκανους Σηφουνάκηδες και επιτροπές που συντασσουν νομους μεσάνυχτα.

Κι εγώ όπως και πολλοι συνάδελφοι παρότι είμαι άνεργος εδω και αρκετους μηνες δεν ενδιαφερομαι να γινω ΕΔ.

Θα επιστρεψω στο χωριο. Θα καλλιεργω βοτανα, ιπποφαεί και σπιρουλίνες, θα εκτρεφω σαλιγκαρια, περιστερια, και άλλα παραξενα πλασματα, οπως υπόσχονται τα ενθετα των εφημεριδων.

Οι εισφορές του ΤΣΜΕΔΕ μόνο θα μου θυμιζουν οτι ειμαι μηχανικός...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και μας βάλανε στο τριπάκι να κτυπιόμαστε μεταξύ μας για τις τιμές, να κτυπιόμαστε για το αν δηλώνουμε ως αυθαιρεσία την ''μή φύτευση''.Μας βαράν από παντού, μας κάνουνε ευθυνόφοβα ρομποτάκια, στερώντας μας την όποια κριτική ικανότητα έχουμε ως μηχανικοί. Και όλοι μας καθόμαστε και κυτταζόμαστε.

Edited by terry
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Θα επιστρεψω στο χωριο. Θα καλλιεργω βοτανα, ιπποφαεί και σπιρουλίνες, θα εκτρεφω σαλιγκαρια, περιστερια, και άλλα παραξενα πλασματα, οπως υπόσχονται τα ενθετα των εφημεριδων.

Οι εισφορές του ΤΣΜΕΔΕ μόνο θα μου θυμιζουν οτι ειμαι μηχανικός...

 

Έχει επιταχυνθεί η διαδικασία σύνταξης από δύο φορείς ... καλύτερα να αλλάξεις το ΤΣΜΕΔΕ με ΟΓΑ ... εγώ αυτό θα κάνω !

Αν τύχει καμιά δουλίτσα ... μαύρο ... όλο και κάποιος συνάδελφος θα μείνει πίσω !

Link to comment
Share on other sites

Να'' σαι καλά ρε φίλε. Μου έφτιαξες την διάθεση (πραγματικά)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τα καλύτερα τα βρίσκεις στις επίσημες αναφορές του ΥΠΕΚΑ προς την τρόϊκα για την εφαρμογή του μνημονίου :

 

Υποχρεώσεις του ΥΠΕΚΑ στο πλαίσιο του Νέου Προγράμματος Οικονομικής Πολιτικής

...

Επιχειρηματικά Φιλική Ελλάδα

"Το σχέδιο περιλαμβάνει μέτρα που αποσκοπούν μεταξύ άλλων :

Στην απλούστευση των περιβαλλοντικών και οικοδομικών αδειών και των αδειών λειτουργίας.” (σελ. 31)

...

Οικοδομικές άδειες: Οι Υπουργικές Αποφάσεις που θα διασφαλίσουν την εφαρμογή του Ν. 4030/2011 για τον Νέο Τρόπο Έκδοσης Αδειών και Ελέγχου Κατασκευών βρίσκονται υπό εκπόνηση και θα έχουν ολοκληρωθεί έως τις 29/2/2012. Παράλληλα υλοποιείται από το ΤΕΕ το έργο για την υποστήριξη της πλήρους ηλεκτρονικής υποβολής των μελετών με στόχο την ολοκλήρωση του έως το τέλος του έτους.

 

Boss, το πρώτο έγινε, το δεύτερο περιμένω αυτούς τους άχρηστους μέχρι τέλος του χρόνου !

Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσε κάποιος να προχωρήσει την υποβολή αίτησης? Το link Υποβολή αίτησης για Ελεγκτής Δόμησης. εμένα με οδηγεί στη σελίδα του ΤΕΕ, στην οποία αφού δώσω τα στοιχεία μου με οδηγεί στη σελίδα του συστήματος διαχείρισης δηλώσεων και βεβαιώσεων του 4014, χωρίς να ανοίγει κάποιο καινούργιο παράθυρο.

Και βέβαια στο 2103291206 οι γραμμές του τμήματος είναι κατειλημμένες παρακαλώ περιμένετε!

Link to comment
Share on other sites

...εμένα με οδηγεί στη σελίδα του συστήματος διαχείρισης δηλώσεων και βεβαιώσεων του 4014

 

Κακό σημάδι αυτό: μάλλον προετοιμάζουν τους ελεγκτές ψυχολογικά για έλεγχο της τακτοποίησης των αυθαιρέτων!!!!!!! :razz:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.