Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

Συναδελφοι καλημερα.

Δεν γνωριζω αν ειμαι στη σωστη ενοτητα για την απορια μου, αλλα θα ηθελα να μαθω αν οι ηλεκτρολογοι-μηχανολογοι ανηκουν στους ελεκτες δομησης και αν ξερει καποιος περι υλης εξετασεων.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δες στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΚΑ / Ενημέρωση Υπηρεσιών Δόμησης, το ΦΕΚ Δεύτερο - αρ. φύλλου 252 / 13-2-2012

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εντάξει.. ουτε κι εγώ θέλω να σκιστεί το παντελόνι του παιδιού. Πάντως καμια φορα΄μπορείς να μάθεις αποκαλυπτικές πληροφορίες και απο το σερβιτόρο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία πιο αναλυτική πληροφορία για την ύλη των εξετασέων? (κυρίως την ύλη ανα ειδικότητα). Υποτίθεται στις 12 Μαρτίου θα ξεκινήσουν οι εξετάσεις. Πότε θα καθοριστούν λεπτομέρειες; Μια ώρα πρίν;;; Η βιβλιοθήκη θεμάτων που αναφέρεται στο νόμο έχει δημιουργηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους ελεγκτές δόμησης:

Σε ότι αφορά την πιστοποίηση εμπειρίας υπολογίζονται μόνον οι οικοδομικές άδειες που έχει εκδόσει ο μηχανικός ή και διεκπαιρεώσεις με τους πρόσφατους νόμους 3843 και 4014 που φαίνονται στο σύστημα αμοιβών του τεε?

Link to comment
Share on other sites

ε δεν νομίζω οτι ο 3843 και ο 4014 ειναι άξιοι λόγου αναφοράς ως εμπειρία....σε θέματα κατασκευών και μέλετης.....!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος "αιώνιος φοιτητής μηχανικός" ίδρυσε κατασκευαστική με κάποιον μηχανικό πριν χρόνια και δούλευε κανονικά ως μηχανικός αλλά με την σφραγίδα του άλλου, και τελικά πτυχίο πήρε πχ πέρυσι, την έχει την εμπειρία;

 

Να, αυτά είναι τα περίεργα...

Edited by dimitrispsi
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ε οχι και να έχει εμπειρία.....!!! μην τρελαθούμε τελείως....!!!!

Δλδ ο παππούς μου που ήταν μπετατζής (λέμε τώρα) μπορεί να κάνει και αυτός ελεγχους γιατί έχει εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά που την βρήκες την ομοιότητα?θα μας τρελάνεις?

εδώ ο άνθρωπος σου λέει ότι είναι μηχανικός, δουλεύει χρόνια ως μηχανικός και καθυστέρησε να πάρει πτυχίο με αποτέλεσμα να μην σφραγίζει και σύ του λές για μπετατζήδες?και τον φιλοδώρησες και με ποντάκι? ό,τι να ναι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά που την βρήκες την ομοιότητα?θα μας τρελάνεις?

εδώ ο άνθρωπος σου λέει ότι είναι μηχανικός, δουλεύει χρόνια ως μηχανικός και καθυστέρησε να πάρει πτυχίο με αποτέλεσμα να μην σφραγίζει και σύ του λές για μπετατζήδες?και τον φιλοδώρησες και με ποντάκι? ό,τι να ναι!!!!!

1ον. Υπάρχει ομοιότητα γιατι μηχανικός είσαι με το χαρτί και όχι με το τι δηλώνεις....αν μπορεί να αποδείξει την εμπειρία του τοτε οκ αλλά επειδή η υπογραφή είναι άλλου μάλλον δεν μπορεί να την αποδείξει....οκ?

2ον. Για να πεις οτι εβαλα το ποντακι έγω θα πρέπει να είσαι σίγουρος. Και επειδή δεν είσαι σίγουρος....παρακαλώ να ανακαλέσεις.

ακους εκει οτι να ναι....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.