Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ώρες ώρες λειτουργεί το δημόσιο (που οι περισσότεροι, όπως και εγώ, κατηγορούμε).

Το πρωί, και με βάση το σχόλιο μου #308 στη σελίδα 31, πως περιμένω απάντηση στην αίτηση μου (για Ε.Δ.) και ακόμα τίποτα, είπα να στείλω και ένα mail στη διεύθυνση που γράφει το ΥΠΕΚΑ.

Το έστειλα με τη σιγουριά, ότι φυσικά και δεν θα απαντηθώ.

Και όμως.

15:20, ντριν το κινητό μου.

Ευγενέστατη φωνή στην άλλη γραμμή του ακουστικού μου, που με ενημέρωσε ότι την Τρίτη ή την Τετάρτη, θα εξεταστούν οι πρώτοι 300. Επειδή εγώ είχα α/α > 600, θα περιμένω μάλλον στην τρίτη φουρνιά για να εξεταστώ. επίσης, μου ανέφερε ότι η επιτροπή, ακόμα, ΔΕΝ έχει συσταθεί, και πως προσπαθεί μόνος του, να απαντήσει σε πάνω από 600 mail που έχει λάβει !!!!

 

Υ.Γ., ευχαριστώ linageorgopoulou και cgiouvano για τις απαντήσεις σας. Να 'στε καλά.

Υ.Γ. 2 : Stavion, να το εξετάσεις πάλι. Έγραψες ότι έχεις α/α κάτω από το 300, και πως δε σου ήρθε ακόμα απάντηση. Για στείλε και συ ένα mail άμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλα απόψε αίτηση και έχω α/α 4700.

Άντε να υποβάλλουν άλλοι 800 μέχρι αύριο.

Λίγοι μου φαίνονται.

Είναι γεγονός ότι υπάρχει απροθυμία από τους συναδέλφους.

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλα απόψε αίτηση και έχω α/α 4700.

Άντε να υποβάλλουν άλλοι 800 μέχρι αύριο.

Λίγοι μου φαίνονται.

Είναι γεγονός ότι υπάρχει απροθυμία από τους συναδέλφους.

μεχρι πότε υποβάλλονται αιτήσεις ή είναι ανοικτό?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι πότε υποβάλλονται αιτήσεις ή είναι ανοικτό?

 

Δεν έχει οριστεί προθεσμία λήξης υποβολής των αιτήσεων. Προς το παρόν παραμένει ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ έχει αναρτηθεί πίνακας υποψηφίων ελεγκτών δόμησης, ανά περιφερειακό και κεντρικό τμήμα. http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE_HOME/typika_OK.pdf

 

Είναι εμφανής νομίζω η απροθυμία των μηχανικών να συμμετάσχουν και ειδικά στα περιφερειακά τμήματα.

Το οτι ο αύξοντας αριθμός, ήταν μέχρι χθες 4700, που προανέφερε ο συνάδελφος, μπορεί να δικαιολογείται από τις αιτήσεις σε επεξεργασία.

Ημερομηνία λήξης δεν αναφέρεται κάπου συγκεκριμένα. Όμως ίσως να προκύπτει έμεσα από την 12η Μαρτίου, ημερομηνία που αναφέρεται σε ανακοίνωση του ΥΠΕΚΑ για την αφετηρία διενέργειας εξετάσεων.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ έχει αναρτηθεί πίνακας υποψηφίων ελεγκτών δόμησης, ανά περιφερειακό και κεντρικό τμήμα. http://portal.tee.gr...E/typika_OK.pdf

...

...

Απ ότι είδα η τεραστια πλειοψηφία αφορά ελεγκτές Β τάξης!!!

Σημειολογικά κάτι σημαίνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλα απόψε αίτηση και έχω α/α 4700.

Άντε να υποβάλλουν άλλοι 800 μέχρι αύριο.

Λίγοι μου φαίνονται.

Είναι γεγονός ότι υπάρχει απροθυμία από τους συναδέλφους.

 

Εγω υπέβαλλα σήμερα ( μεταγενέστερα από εσένα ) και έχω α/α 3232. Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.