Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

άποψή μου είναι οτι επειδή είναι πολύ πενιχρές οι αμοιβές...γι αυτόν και μόνο τον λόγο θα είμαι αυστηρός για να μην πλουτίσει ο κατασκευαστής εις βάρος μου! επίσης θέλω να περιμένω να δώ μη τυχών και κάτι αλλάξει και γίνουμε κράτος και τελικά το χαρτί του Ε.Δ. δεν είναι απλά ένα κουρελόχαρτο!

 

καλά ναι ονειροπολώ αλλά θέλω να ελπίζω σε κάτι καλύτερο....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλά ναι ονειροπολώ αλλά θέλω να ελπίζω σε κάτι καλύτερο....

+1

Και εγώ είμαι αισιόδοξος. Αλλωστε δε γίνεται κι αλλιώς. Και σε τελική ανάλυση θα μας κάνουν "κράτος" θέλουμε δε θέλουμε !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνάδελφοι το σύστημα του ελεγκτή δόμησης θα δουλέψει . Και ξέρετε γιατί ? Γιατί ο ελεγκτής δεν είναι μόνιμος ΔΥ που θα τον προστατεύσουν τα άλλα λαμόγια , συντρόφια , συνδικαλιστές και υπηρεσιακά συμβούλια και ούτε θα γίνεται μαύρο πρόβατο επαγγελματικά όποιος καταγγέλει .

 

Είδατε πως άρχισαν σιγά-σιγά να σπάνε τα αποστήματα ? Και είναι μόνο η αρχή .

 

Από την άλλη αν εγώ σαν κατασκευαστής βλέπω τον ανταγωνιστή μου να κάνει παρανομίες και να πουλάει ευκολότερα , οι δρόμοι είναι δύο .

Η να τον καταγγείλω , η να παρανομήσω και εγώ . Μέχρι τώρα ήταν της μόδας το δεύτερο και τώρα θα γίνει το πρώτο .

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησα . Ο ελεγκτής δεν έχει την κάλυψη που είχε ο μόνιμος δυ . Αρα αν γίνει η στραβή θα είναι μόνος του απέναντι σε όλους .

 

Πολύ μεγάλο το ρίσκο . Και επειδή όλα στην Ελλάδα είναι μόδα , τώρα μπορεί να είναι μόδα το κάρφωμα .

Link to comment
Share on other sites

χλωμό. Θα πας εσύ να καρφώσεις τον ανταγωνιστή σου επειδή έκανε αυθαιρεσίες; Και τι θα πετύχεις; Να χάσει την άδεια του ο Ελεγκτής; Και τι έγινε; Και τώρα το ίδιο ισχύει με τις ΥΔ. Έκανε κανείς καταγγελία; Όχι. Απλά έκανε και ο ίδιος αυθαιρεσία. Το ίδιο θα κάνει και τώρα.

Edited by achille
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ελέγχονται μόνο πολεοδομικες παραβάσεις?αποστάσεις και διαστάσεις του όγκου?φέρον οργανισμός και λοιπές εγκαταστάσεις ελέγχονται και πώς μπορεί ένας ελεγκτης να είναι αρμόδιος για όλα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις, το σεμιναριο του ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ αξιζει τον κοπο?

Για μπούσουλας καλό είναι http://www.iekemtee.gr/images/%CE%A3%CE%95%CE%9C%CE%99%CE%9D%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%9F%20%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%A4%CE%9F%CE%A5%CE%A3%20%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%93%CE%9A%CE%A4%CE%95%CE%A3%20%CE%94%CE%9F%CE%9C%CE%97%CE%A3%CE%97%CE%A3.pdf, υπάρχει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.