Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

μικρύνει ένα κτίριο κατά 21 cm σε μία του διάσταση μόνο και κατά 3,5 τ.μ. σε σχέση με την άδεια, θεωρείτε πως σε τελική αυτοψία για ρευματοδότηση (άδεια με αρ.πρωτ. 04/01/2012, έκδοση 04/03/2012 και έναρξη εργασιών 14/03/2012) θα έχει προβλημα??

 

Αν μπορεί και κάποιος υποψήφιος ή ήδη επιτυχών ελεγκτής δόμησης να μας πει τη γνώμη του σύμφωνα με τα όσα πρέπει να ελέγχουν θα ήμουν υπόχρεος....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για μπούσουλας καλό είναι http://www.iekemtee....CE%97%CE%A3.pdf, υπάρχει κάτι άλλο?

 

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο λόγος εξέτασης ενός υποψήφιου ΕΔ σε αυτά τα θέματα....

Link to comment
Share on other sites

μικρύνει ένα κτίριο κατά 21 cm σε μία του διάσταση μόνο και κατά 3,5 τ.μ. σε σχέση με την άδεια, θεωρείτε πως σε τελική αυτοψία για ρευματοδότηση (άδεια με αρ.πρωτ. 04/01/2012, έκδοση 04/03/2012 και έναρξη εργασιών 14/03/2012) θα έχει προβλημα??

 

Αν μπορεί και κάποιος υποψήφιος ή ήδη επιτυχών ελεγκτής δόμησης να μας πει τη γνώμη του σύμφωνα με τα όσα πρέπει να ελέγχουν θα ήμουν υπόχρεος....

οχι δεν εχει προβλημα γιατί δεν μιλαμε για υπερβαση αλλα νομίζω με το γράμμα του νομου θα πρέπει να κάνεις ενημερωση φακέλου]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο λόγος εξέτασης ενός υποψήφιου ΕΔ σε αυτά τα θέματα....

 

Τι να πούμε και οι Η/Μ που δεν υπάρχει καν η ύλη που θα εξεταστούμε. Θέλω να πιστεύω ότι η ύλη που έχει ανακοινωθεί είναι μόνο για τους αρχιτέκτονες και πολιτικούς μηχανικούς καθώς δεν έχει μεγάλη σχέση με Η/Μ.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτες οι εξετάσεις!!!!

Εξετάστηκα σήμερα επιτυχώς ως Πολιτικός Μηχανικός και στο περιεχόμενο των ερωτήσεων υπήρχαν 5 περίπου θέματα Ηλεκτρολογικού περιεχομένου με

ορολογία που πρώτη φορά συναντούσα! Αν είναι δυνατόν. Σκέτη παρωδία. Οι εξετάσεις οργανώθηκαν μάλλον με το σκεπτικό έκθεσης ιδεών!

Άραγε όλοι αυτοί που ελέγχανε (και θα ελέγχουν) τόσο καιρό τις μελέτες

μας έχουν περάσει ποτέ από κάποια παρόμοια δοκιμασία??????

Edited by markor
Link to comment
Share on other sites

Μα θα ελέγχει ΟΑ ο ελεγκτής δόμησης; Θα μας τρελλάνουν τελείως.... Τι ηλίθια θεματολογία είναι αυτή;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που επιτέλους κάποιος μας ενημερώνει τι είναι αυτές οι εξετάσεις....

συνάδελφε πέρα απο αυτά που έγιναν για τις ερωτήσεις...το σύνολο πως το κρίνεις? ευκολο δύσκολο?

σου είναι ευκολο να μας δώσεις κάποιο παράδειγμα απο ερωτήσεις σχετικές με την ειδικότητα σου?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά θεωρώ πως είναι σχετικά εύκολα τα θέματα όσον αφορά στο ΓΟΚ και στον κτιριοδομικό για κάποιον που έχει εμπειρία στο αντικείμενο. Έχει και ερωτήματα παγίδες και βλακώδη ερωτήματα περί ΣΑΥ ΦΑΥ (περίπου 5 υπολόγισα). Το σεμινάριο του ΙΕΚΕΜ καλύπτει σε μεγάλο ποσοστό κάποιον σχετικά έμπειρο επαγγελματία αλλά χρειάζεται και επιπλέον διάβασμα κάποιων θεμάτων για ολοκλήρωση της ύλης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.