Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

Ρώτησα έναν γνωστό μου από το αξιοσέβαστο σώμα των ελεγκτών δόμησης, που δεν είναι Μηχ - Ηλεκτρ., και μου είπε ότι, στην δική του περίπτωση 5 από τις 50 ερωτήσεις ήταν θέματα Η/Μ. Μήπως είναι κάτι αντίστοιχο και σε σένα?

Πιστεύω ότι, πρέπει να πάρεις επίσημη απάντηση.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

yannisk72

 

επίσημη απάντησ από ποιον όμως?

 

στο ΥΠΕΚΑ ή δεν έχουν ιδέα ή οι γραμμές του είναι κατειλημενες...τι περίεργο...

 

διόρθωση: αντίσταση γείωσης 1 ΟΗΜ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς τι εννοούν με την έννοια "ειδικός λογαριασμός του ελεγκτή δόμησης" ?

πού να πώ τους ανθρώπους να καταθέσουν τα χρήματα δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΙΚΑ, αν είσαι ελεγκτής, μήπως θα έπρεπε να ανοίξεις έναν λογαρισμό μόνο και μόνο για αυτές τις καταθέσεις?

Δεν αναφέρεται τίποτε σχετικό στην ΚΥΑ που σας αφορά? Στα σεμινάρια που κάνατε δεν είπαν τίποτε?

¨Ξεβράκωτοι¨ κι εσείς όπως όλοι μας!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΙΚΑ, αν είσαι ελεγκτής, μήπως θα έπρεπε να ανοίξεις έναν λογαρισμό μόνο και μόνο για αυτές τις καταθέσεις?

Δεν αναφέρεται τίποτε σχετικό στην ΚΥΑ που σας αφορά? Στα σεμινάρια που κάνατε δεν είπαν τίποτε?

¨Ξεβράκωτοι¨ κι εσείς όπως όλοι μας!!

Μπας και εννοούν καμμία "εξωχώρια"?? Είναι και της μοδός ( σε άπταιστα ελληνικά)
Link to comment
Share on other sites

Την Τεταρτη 23/05/2012 εδωσα εξετασεις στο ΤΕΕ της Θεσ/νικης. Ασχετως με την επιτυχια μου στις εξετασεις οι ερωτησεις ηταν μανικι. Πολλες παγιδες στις ερωτησεις. 6 Η/Μ ερωτησεις λες και ειμαι Ηλεκτρολογος. Παντως θελει διαβασμα του 4030, του ΓΟΚ στα Π.Δ. περισσοτερο και του Κτιριοδομικου (φωτισμος, κλιμακες, στοες...)

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΙΚΑ, αν είσαι ελεγκτής, μήπως θα έπρεπε να ανοίξεις έναν λογαρισμό μόνο και μόνο για αυτές τις καταθέσεις?

Δεν αναφέρεται τίποτε σχετικό στην ΚΥΑ που σας αφορά? Στα σεμινάρια που κάνατε δεν είπαν τίποτε?

¨Ξεβράκωτοι¨ κι εσείς όπως όλοι μας!!

 

Δεν υπαρχει τετοιος λογαριασμος.

Δεν θα ελεγκτει ποτε η καταθεση της αμοιβης.

Κρινω οτι και απλος ταμιευτηριου μια χαρα ειναι,

Εναλλακτικα και ο οψεως μηχανικου ειναι δεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου συνάδερφοι, καλημέρα και καλή εβδομάδα και με καρδιά και ψυχή.

Μια απορία, που μπορεί ήδη να απαντήθηκε και εγώ να μην τη θυμάμαι ή να την έχω προσέξει.

 

Σε άδεια κατεδάφισης ακινήτου, που βγήκε το Φεβρουάριο του '12, πρέπει να γίνει έλεγχος με Ε.Δ. ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.