Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

ας δώσει κάποιος το sait στο οποίο φαίνονται οι επιτυχόντες και όσοι ανά περιφέρεια συνάδελφοι, υπέβαλαν αιτήσεις (κάπου το είχα βρει, αλλά που; το έχασα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνο αυτούς που είναι ΟΚ προς εξέταση έχω βρει

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE_HOME/typika_OK20120321.pdf

Για αυτούς που έχουν επιτύχει δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κινήσω την αίτησή μου που την είχα αφήσει εδώ και αρκετό καιρό, οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Έχω επιλέξει να επισυνάψω έγγραφα.

 

- Σχετικά με τις άδειες, ποιό έντυπο αποδεικνύει μια άδεια; Η εντολή πληρωμής ΤΕΕ, η ΑΠΥ, το αδειόχαρτο;

 

- Αν δεν έχει εκδοθεί η άδεια (3 χρόνια είναι μέσα), αλλά έχω πληρωθεί, μετράει;

 

- Επίσης, με ποιό κριτήριο χαρακτηρίζεται κάποιος Α ή Β τάξης;

Γιατί από γνωστούς μου πολιτικούς μηχανικούς που τελείωσαν την ίδια ακριβώς σχολή, ο νεότερος είναι Β, ο μεσαίος Α ενώ ο παλαιότερος Β.

 

Ευχαριστώ.

 

1) το αδειόχαρτο

2) μετράει ως παροχή υπηρεσιών καταλαβαίνω εγώ, κοίτα να σου καλύπτει άλλη διετία απο τις άδειες που διαθέτεις.

3) αποδεδειγμένη εμπειρία 2 ετών = Α κατηγορία (έλεγχοι σε κτιρια εως 1000 μ2)

αποδεδειγμένη εμπειρία 4 ετών = Β κατηγορία (έλεγχοι σε κτιρια ανω 1000 μ2)

Edited by STAVION
Link to comment
Share on other sites

Σημερα , προσπαθησα να καταθεσω φακελο για εγκριση δομησης στην πολεοδομια Θεσσαλονικης , ολα συμφωνα με το 4030/11, παρολα αυτα δεν εγινε δεκτος λογω του αρθ.8 , σε αλλες πολεοδομιες τι γινεται ;

Link to comment
Share on other sites

λόγω Μητρώο μελετητών;;

Μα βγήκε διευκρινιστική για αυτό

 

δες ΥΠΕΚΑ σελίδα "ενημέρωση Υπηρεσιών Δόμησης"

Link to comment
Share on other sites

Σημερα , προσπαθησα να καταθεσω φακελο για εγκριση δομησης στην πολεοδομια Θεσσαλονικης , ολα συμφωνα με το 4030/11, παρολα αυτα δεν εγινε δεκτος λογω του αρθ.8 , σε αλλες πολεοδομιες τι γινεται ;

λόγω Μητρώο μελετητών;;

Μα βγήκε διευκρινιστική για αυτό

 

δες ΥΠΕΚΑ σελίδα "ενημέρωση Υπηρεσιών Δόμησης"

 

τελικά τι ισχύει ρε παιδιά....να ξέρουμε γιατι με βλέπω να μπαίνω με κανένα Kalashnikov εκει μέσα....

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι ισχύει ρε παιδιά....να ξέρουμε γιατι με βλέπω να μπαίνω με κανένα Kalashnikov εκει μέσα....

 

τωρα που το ειπες.............ηδη εχω ακουσω τους πρωτους συναδελφους που σκεπτονται ΜΗΠΩΣ να αιτηθουμε...ή τελος παντων να το θεσουμε ως θεμα.......φυσικα οποιος το κρινει αναγκαιο για αδεια οπλοφοριας στους ελεγκτες δομησης???? νομιζω αυτο συμβαινει και με τους υπαλληλους(ελεγκτες) του σδοε (δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οπλοφορουν...)

πως το βλεπετε????εμενα μου φαινεται ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ τι λετε????

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.