Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικά τι ισχύει ρε παιδιά....να ξέρουμε γιατι με βλέπω να μπαίνω με κανένα Kalashnikov εκει μέσα....

 

Αυτο που ισχυει ειναι οτι δεν δεχονται φακελους με τη δικαιολογια του αρθ. 8 του 4030/11 , και θα πρεπει να περιμενουμε το υπεκα και οποιον αλλο ευαρεστιθει σε αυτη τη χωρα και καταλαβει οτι πρωτα ξεκινας με την υποδομη και μετα νομοθετεις ....

Link to comment
Share on other sites

Faethon & linageop....

συγνώμη παιδιά ... ο παππούς δεν θυμάται πάντα καλά!!! .. το είχα διαβάσει εδώ

Μάλιστα λεγόταν ότι θα ψηφιζόταν σύντομα... αλλά ακόμη αναμένουμε

http://www.michanikos.gr/topic/27264-%ce%94%ce%b9%ce%b1%ce%b4%ce%b9%ce%ba%ce%b1%cf%83%ce%af%ce%b1-%cf%87%ce%bf%cf%81%ce%ae%ce%b3%ce%b7%cf%83%ce%b7%cf%82-%ce%88%ce%b3%ce%ba%cf%81%ce%b9%cf%83%ce%b7%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%86%ce%b4%ce%b5%ce%b9%ce%b1%cf%82-%ce%94%cf%8c%ce%bc%ce%b7/page__view__findpost__p__420246

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ????????

Ούτε λόγος..............

 

Έχω ανοίξει σχετικό θέμα στην ΚΟΥΒΕΝΤΑ ... ασφάλιση επαγγελματικού κινδύνου.

 

Ειδικά για τους ελεγκτές, πρέπει η Ε.Υ.ΕΔ. να αναλάβει κεντρικά τη νομική και ασφαλιστική κάλυψη για τη παροχή της υπηρεσίας του ελεγκτή.

Τα σενάρια στη πραγματικότητα θα είναι πολλά ... δεν μπορεί να τρέχει για χρόνια ο ελεγκτής με τα 150 ευρώ μικτά ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΡΟΣ

170 χλμ !!!

και αν τον πιάσει βροχή - χιόνι δεν θα χρειαστεί να ξαναέρθει;

 

Νησιά

Εκεί ομοίως τί γίνεται;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kan62 Αυτά λέγαμε συνάδελφε οι περισσότεροι όταν συζητούσαμε για την συμμετοχή μας στους ελεγκτές. Αυτές ήταν οι μεγάλες ανησυχίες οι οποίες διατυπώθηκαν εκτενώς και στο φόρουμ. Σιγουρα θα ήταν μια καλή απάντηση στο ΥΠΕΚΑ να μην υπάρχει ουτε μια συμμετοχή μέχρι να αποσύρουν την προχειρολογία τους και να φτιαχτεί εκ νέου το πλαίσο για τους ελεγκτές δόμησης. Στις ιδιες τις απαντήσεις αναφέρονται "εκληση συνδρομης της αστυνομιας" , "αστικες ευθύνες" "ποινες" "δικαστήρια" κλπ κλπ....Ηταν γνωστό από την αρχή. Προσωπικα δεν πιστεύω οτι κανένα υπουργείο θα δώσει τέτοια στήριξη.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

pavlos

 

Έχω δει όλα τα προηγούμενα αλλά, όπως είδες, είναι πολλοί αυτοί που έχουν ήδη μπει στο μητρώο ... οι καιροί βλέπεις ...

Παρ' όλα αυτά αυτοί που γνωρίζουν καλύτερα τους κινδύνους (εμπειρία δυστυχώς) πρέπει να συνεχίσουν να χτυπάνε τις καμπάνες της προειδοποίησης !

 

Σωστή η καθιέρωση των ελεγτών μόνο σε πλαίσιο πλήρως ξεκαθαρισμένο ... το αντίθετο δηλαδή από αυτό που έχουμε σήμερα ...

Όταν η ορμή νέων μηχανικών συνοδεύεται και από άγνοια κινδύνου το αποτέλεσμα μπορεί να είναι καταστροφικό !

 

Εγώ προσωπικά, αν δεν ξεκαθαρίσει το πλαίσιο, δε θα συμμετάσχω σ' αυτό ... ήδη προσπαθώ να συνέλθω από βαρύ εργατικό ατύχημα σε δουλειά μου (6ος χρόνος, 200Κ+ κλπ.) ... αν προλάβω μέχρι τη σύνταξη ... ξέχασα ποιά σύνταξη ...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε συνάδελφε, αν και δεν έχω φυσικά την δική σου εμπειρία. Περαστικά να είναι και εύχομαι σιδερένιος απο δω και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε συνάδελφε, αν και δεν έχω φυσικά την δική σου εμπειρία. Περαστικά να είναι και εύχομαι σιδερένιος απο δω και στο εξής.

 

Ήδη από την απάντησή σου φαίνεται πως αντιμετωπίζουμε το ατύχημα στη δουλειά μας ... δεν θα συμβεί σε μας ...

Pavlos, δεν έπαθα εγώ το ατύχημα ... ήμουν κύριος του έργου και επιβλέπων !

Σ' ευχαριστώ πάντως ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.