Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κτηριο με βεβαιωση Δημου 2003 ως προυφισταμενο 1955


Recommended Posts

Καλημερα

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : πελατης εχει βεβαιωση δημου για προυφισταμενο του 1955...(την ειχε παρει το 2003) και μου λεει οτι δεν εχει συμβολαια......μαλιστα του ειπα οτι ισως χρειαστει και υπευθυνη δηλωση γι'αυτο και συμφωνησε αμεσως........κατα την αυτοψια ισως ειναι ισως οχι.........εχετε καποια προταση στο τι να κανω ? ωστε και ο πελατης να κανει τη δουλεια του θελει να κανει συμβολαιο και εγω να ειμαι οκ?.......Η διαδικασια αεροφωτοφραφιες κλ ειναι γνωστη...... αλλα οταν ρωτησα ποτε εγινε το κτισμα η απαντηση που πηρα ειναι οτι νομιζει το 1980 εγινε ανακατασκευη και καποια επεκταση απο το συγχωρεμενο πατερα του......πιστευεται οτι αν τον βαλω να κανει υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχει συμβολαια και βασει της βεβαιωσης του δημου ειμαι κατοχυρωμενος για το προυφισταμενο ?

Link to comment
Share on other sites

άρα το '80 ζούσε ο πατερας του...

ο οποίος έκανε τις ανακατασκευές...σαν ιδιοκτήτης .....σαν τί?...

Τιτλο κυριότητας ποιός έχει ..ο πατήρ ή ο πελάτης.....

Εχεις οικόπεδο?

Εντος σχεδίου?

Τι κτίσμα υπαρχει?

τι σημαίνει "μου λέει δεν έχει συμβόλαια"- Μηπως ήταν του παππού και υπάρχουν καί άλλοι κληρονόμοι ή υπάρχουν και κληρονομικές διαφορές?..

..Κανονικά πρεπει να υπάρχει αποδοχή κληρονομίας, πιθανόν για τον λόγο αυτο να πήρε το 2003 την βεβαίωση που λέει....

 

δες τα και τα ξαναλέμε

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

ειναι εντος παραδοσιακου οικισμου, τοπογραφικο μου ειπε να του κανω....τωρα για τα κληρονομικα....θεωρω ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετο να δω σε ποιον μπορει να ανηκει....διοτι εμεις βεβαιωνουμε την καλη υπαρξη του κτισματος και οχι σε ποιον ανηκει......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.