Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντιστροφέας Steca


LeftLane

Recommended Posts

ψαχνοντας εναλλακτικες λυσεις λογω τους προσωρινου προβληματος διαθεσιμοτητας σε inverter ,ο προμηθευτης μου μου προτεινε τον Steca ως πολυ καλη λύση αντι του kostal που εχω υπολογισει για εγκ/ση σε στεγη 10kw. Γνωριζει καποιος περισσοτερα, εχει κανεις εγκαταστησει το μηχανημα καπου?

 

συγκεκριμενες πληροφοριες εδω http://www.stecasolar.com/index.php?StecaGrid_8000_10000_3ph_en

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλήμα, στην συγκεκριμενη εγκατασταση μου κανει 1 Mpp ,εχω μια κλιση νότια. Λεω μηπως τον εχει βαλει καποιος, τα νουμερα στον μετρητη της ΔΕΗ παιζουν ρολο εν τελη... 8-)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μια αξιόπιστη λύση για έργα που χρειάζεσται 3 ΜΡΡ είναι αυτός ο Inverter

τον έχω δοκιμάσει σε 3 έργα και πάει καλύτερα απο Kostal

 

Αν χρειάζεσται 2ΜΡΡ εκτός απο SMA δοκιμάστε Danfoss

 

Για ένα MPP απλα RefuSol δεν το συγκρίνω με κανέναν

Edited by spygr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να αρνηθώ να βάλω Steca? Ρωτάω γιατί αυτό μου πρότεινε ο κατασκευαστής. Και αν δεν είναι καλός ο Steca γιατί μου το πρότεινε? Για τριφασικό ψάχνω σε 100αρα εγκατάσταση

Edited by Adrianiotis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω το ίδιο πρόβλημα με διαθεσιμότητα και ο κατασκευαστής μου πρότεινε Steca, είναι αξιόπιστος?

 

Ειχα το ιδιο πρόβλημα αλλα ειχα και σκιάσεις, τον εβαλα σε συνδυασμό με τα Tigo Maximizers και τον ζηλεύει και ο SMA τώρα, φτάνει πολύ καλές αποδόσεις λογο Tigo Maximizers φυσικα και πολύ χαμηλότερο κόστος. αν και 95.4 % για μια βδομαδα συγκριτικα με αλλο αντιστοιχο συστημα ηταν στο 97,7%. Πρωτη φορα τον δοκιμασα και θα το ξανακανω.! αν και δεν τον ξερουν ...για πελατεσ λεω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.