Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΜΕΚ-ΜΕΕΠ στελέχωση


kitsos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι σε σχέση με την αμοιβή στελέχους ήξερα ότι ζητάνε υπεύθυνη δήλωση που να λέει ότι: η αμοιβή θα είναι σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την σσε μηχανικών. Ξέρετε κάτι επ' αυτού? Τί νόημα έχει αυτό στις μέρες της "ελεύθερης διαπραγμάτευσης"?

Link to comment
Share on other sites

παιδες, δεν παίζει προβλεπόμενη αμοιβή ορισμένη νομοθετικά. Εμείς έχουμε 3 Δ ξένα με ετήσια αμοιβή 1000 με ΦΠΑ + ΤΣΜΕΔΕ. Πριν 5 χρόνια αντίστοιχα είχαμε μηνιάτικο 1000 + ΤΣΜΕΔΕ. Όλα αυτά με ένα κατατεθημένο στην ΔΟΥ συμφωνητικό.

Edited by george.eng
Link to comment
Share on other sites

Μα σχίζουν πόσοι στο φόρουμ τα ιμάτια τους, πως υπάρχει προβλεπόμενο ποσό συμφωνητικού...Που δεν ειναι απαραίτητο να'ναι και ορθό.

 

Οπότε αφού σε βρήκαμε εύκαιρο και εχετε ήδη στην εταιρία τα Δ, μπορείς να ανεβάσεις ενα pdf του συμφωνητικού για να εχουμε μια ιδέα πως έχει συνταχθεί; Σβήσε βεβαίως τα στοιχεία των συναδέλφων, της εταιρίας κτλ κτλ κτλ.

 

Αν σου είναι εύκολο.

 

Εγώ παντως, απορώ, αν στο Δ15 δέχονται ολα τα συμφωνητικά. Δηλαδή μπορώ να κανω εγώ ενα για 1000ε το χρονο; πχ για τη ψυχή της μάνας ενός που μου χαρίζει το ΜΕΚ του; πρέπει να εχει μια αληθοφάνεια; ελπίζω να γινομαι κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις ότι θες...σε εποχές με τόσο μειωμένους τζίρους δικαιολογείται ανετότατα...θα ανεβάσω συμφωνητικό αύριο από γραφείο για του λόγου του αληθές..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και αναμένω.

 

Απλώς ήθελα να καταλήξουμε επιτέλους, πως το Δ15 δεν εχει προβλεπόμενα ποσά συμφωνητικού για τα ΜΕΚ, ώστε να μη πιαστούμε προ εκπλήξεων.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για τον φοβο των ιουδαίων, σβήσε τα προσωπικα στοιχεία ή οποια στοιχεία μπορούν να οδηγήσουν σε φωτογράφηση της εταιρείας ή των συμβαλλομένων. ΔΟΥ, μητρώα , μεκ , μπλα μπλα μπλα.

Link to comment
Share on other sites

geo068.pdf

 

Ελπίζω μόνο μην μου ζητήσετε να αποδείξω ότι το ΜΕΚ είναι Δ!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: γιατί αυτό αυτό γίνεται μόνο με τον αριθμό..

Edited by george.eng
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι τροποποίηση της σύμβασης! Έκανες πρώτα μια σύμβαση "νομότυπη" για να περάσει από τη Δ15 και στη συνέχεια την τροποποίησες! Συνηθισμένη πρακτική αλλά αν τυχόν ποτέ...ξέρεις! Η λογική όμως πλέον λέει ότι αφού ισχύει ελεύθερη διαπραγμάτευση παντού, γιατί όχι και εδώ?Όπως λέω 300 ευρώ για την τακτοποίηση, γιατί δεν μπορώ να πω 1000 Ε για το ΜΕκ μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.