Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Καμία επιστροφή φόρου μέχρι νεωτέρας...


Julius Caesar

Recommended Posts

Τα έξοδα-έσοδα βάσει των τιμολογίων-παραστατικών που έχεις, τις αποδείξεις, τις εισφορές σου. Αυτά πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ελεγχουν εσοδα - εξοδα.

Τα παραστατικα των παρακρατησεων θελουν, τις ασφαλιστικες εισφορες, τα Φ2 και τις αποδειξεις λιανικης.

Link to comment
Share on other sites

Αν δωσεις αριθμο λογαριασμο και εισαι κατω απο 1500Ε θα παρεις τα λεφτα αμεσως.

Και λογαριασμο να μην δωσεις θα σου ερθει το εκκαθαριστικο και πας και πληρωνεσαι.

Δεν εχω παρει ποτε επιστροφη χωρις ελεγχο, αλλα νομιζω οτι και απο την τραπεζα μπορεις να εισπραξεις.

 

Ακριβώς, συνάδελφε, εδωσα το ΙΒΑΝ κατά την υποβολή του Ε1. Απ'οτι διάβασα, σε περίπτωση ελεγχου, οφείλεις να προσκομίσεις τις αποδείξεις, τις αποδείξεις των ιατρων, τις βεβαιώσεις εισφορών τσμεδε. Κανένα πρόβλημα.

 

Μου ανέφερε ο λογιστής, πως με το ΙΒΑΝ, θα μου καταθέσουν την επιστροφή σχεδόν άμεσα, ενώ αν το αφήναμε κενό, θα στέλναν την κλασσική επιταγή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε ποσά άνω των 1500 σε καλούν για έλεγχο παραστατικών κλπ στην εφορία. Αν όλα οκ τότε δίνουν το οκ για την εκταμίευση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει πάρει κάποιος επιστροφή ?

 

Πως , βέβαια ...

 

Ο ... Υπουργός Οικονομικών , ο Ευάγγελος Βενιζέλος , ο Γιώργος Αλογσοκούφης , Ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου , η θωρακισμένη BMW του και πολλοί άλλοι οικονομικά άποροι συμπολίτες μας :smile: :-)

 

Ας κάνουμε έναν έρανο να βοηθήσουμε τα ... άπορα :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.