Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μισθός Ηλεκτρολόγου μηχανικού Τ.Ε


vergian

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Είναι να με προσλάβουν σε μια εταιρία με φ/Β και σκοπεύουν να μου αναγνωρίσουν το πτυχίο μου. Ποιός είναι ο κατώτερος μισθός που δικαιούμε;

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ την αρνητική στην έβαλε κάποιος που δεν τον προσέλαβαν στη θέση σου. Δεν εξηγείται αλλιώς. +1 από μένα για να ισοφαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια.....υπάρχει αυτή τη στιγμή στάνταρ κατώτερος μισθός?? Δηλαδή απαγορεύεται να σου πει ο άλλος δίνω 600 τέλος?. Τι θα του πεις ότι είμαι μηχανικός και θέλω τουλάχιστον 950?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος μπούσουλας μισθού στις μέρες μας και εξαρτάται έτσι και αλλιώς από πολλούς παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο το καιρο τοσο πολυ αναγκη για δουλεια που δεχεται ο κοσμος οτι και να του δινουν.Γιατι σου λενε κυριε αυτα δινουμε σου αρεσει?εχει καλως θα το σκεφτουμε...δεν σου αρεσει η πορτα απο εκει περιμενουν τοσοι.Η εκμεταλλευση σε ολο το της το μεγαλειο

Edited by sakis@
Link to comment
Share on other sites

Στους Μηχανικούς ΤΕ υπάρχει συλλογική σύμβαση. Δεν μπορεί να παίρνουν κάτω από ένα ποσό. Αλλά δεν νομίζω πως 950 είναι το κάτω όριο. Κάπου γύρω στα 800 πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.