Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιδοτήσεις για πρόσληψη άνεργων επιστημόνων


sulik

Recommended Posts

Tηλεφωνημα σημερα στον ΟΑΕΔ,ο υπευθυνος μου επιβεβαιωσε οτι εχει γραφτει παραπανω...ο ΟΑΕΔ ειναι απλος διεκπεραιωτης και ο ανεργος ψαχνει ο ιδιος εταιρεια που να ενδιεφερεται να ενταξει νεοπροσλαμβανομενους στο προγραμμα...Αν δηλαδη καποιες εταιρειες δεν γνωριζουν το προγραμμα τους ενημερωνει ο ανεργος.Ο ΟΑΕΔ δεν κανει απολυτως τιποτα και οπως μου ανεφερε ο υπαλληλος του ΟΑΕΔ δεν μπορει να με καταχωρισει και αν παρουσιαστει καποια ενδιαφερομενη επιχειρηση να με ειδοποιησει ή να με φερει σε επαφη μαζι τους,ΟΛΑ πρεπει ο ανεργος να τα κανει μονος του...

κανεις αιτηση κανονικά ως μηχανικός. Εκανε λαθος αυτος που σου μιλησε στον ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ειναι 25 ευρω τη μερα, 3 ευρω την ωρα δηλαδή...

αλλά αν δεν υπαρχει και κατι αλλο, δε χανουμε να προσπαθησουμε

 

Σίγουρα....και αν βρεθεί κάτι άλλο την κάνεις με ελαφρά. Οπώς και σε κάθε τι μέχρι να βρεθεί αυτό που σε ικανοποιεί. Από το zero καλύτερα τα 3ευρώ/ώρα. Ασε που γράφεις και προυπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους! ετυχε να διαβασω το θεμα και εχω απλα να πω οτι ειχα στειλει βιογραφικο σε μια εταιρεια και με πηρε χ8ες τηλεφωνο . μου ειπε οτι η θεση ειναι επιδοτουμενη απο εσπα και οτι ειναι για 27 μηνες. ομως μου ειπε οτι η8ελε καρτα ανεργιας. εγω του ειπα οτι δεν εχω καθως εχω εγγραφει στι τσμεδε και πληρωνω και οποτε νομιζω οτι καρτα ανεργιας δε μπορω να βγαλω . σημερα εδω βλεπω οτι με μια αιτηση μπορουσε να με παρει στη δουλεια? αιτηση που , στον οαεδ? γτ μου ειπε οτι μεχρι αυριο αν μπορω να κανω κατι με την καρτα να του πω?μπορειτε να μου πειτε? και μετα εγω κοβω αποδειξη? προφανως οχι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου ειπανε οτι θελει καρτα ανεργειας αλλα αλλο ΤΕBE και αλλο TΣΜΕΔΕ...

Edited by shelby
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που θέλω να προσλάβω κάποιον νέο μηχανικό, οποίος έχει εγγραφεί στο τσμέδε αυτός θα είναι μισθωτός, θα μπορεί όμως να σφραγίζει?

Θα είναι με μπλοκάκι ή με ΑΠΥ??

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μπορει καποιος που τ εχει κανει να μας κατατοπισει με μεγαλυτερες λεπτομερειες;;;

 

Παμε ΟΑΕΔ με την αιτηση και αφηνουμε καποιο Βιογραφικο;;; Πως θα μας βρει καποιος που ενδιαφερετε:;;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν ειναι εγγεγραμενοι στο τεε-τσμεδε μπορουν να βγαλουν καρτα ανεργειας τωρα για οτιδηποτε αλλο ρωτατε στον οαεδ οχι σε φορουμς (αν και τα περισσοτερα απαντηθηκανε)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.