Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Schüco ή Sharp


petran07

Recommended Posts

ειμαι στο διλημμα ποια πανελ να διαλεξω αναμεσα στα παραπανω για το δικο μου 5kw με sma 5000

ο μηχανικος μου μου προτεινει τα Schüco MPE 240 PS 04 αλλα δεν εχω διαβασει στο νετ και τα καλητερα διοτη πολα φτιαχνονται στην κινα και δεν ειναι πολυ αξιοπιστα.εχει καποιος απο εσας εμπειρια ?

απο την αλλη η δικια μου επιλογη ειναι τα SHARP POLY ND-R250A5 τα εχει δουλεψει καποιος απο εσας?

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν τα βρείς.... Συνεχώς έχουν θέμα παράδοσης... Εχουν πάντως όλα τα καλά... και δεν ξέρω γιατί γράφει προέλευση Ιαπωνία το link που μας δίνεις.... Τα Sharp κατασκευάζονται Αγγλία και μάλιστα μπορείς να έχεις και σχετική βεβαίωση.

Επίσης μπορείς να δεις τα LG που τα έχω βάλει, είναι καλά και έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά με τα Sharp.

Αριστο πανέλο επίσης το Siliken αλλά και αυτοί έχουν τώρα θέμα παράδοσης γιατί ανέλαβαν μεγάλο έργο οπότε δεν στέλνουν 250άρι.

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο αυτά πάνελ έχουν ένα βασικό κοινό κατασκευαστικό χαρακτηριστικό: Έχουν ένα επιπλέον κάθετο νεύρο στον σκελετό τους. Κατά τα λοιπά, το ένα φτιάχνεται στην Κίνα ενώ το άλλο έχει τεχνογνωσία πολλών δεκαετιών πίσω του & κατασκευάζεται στη Μεγάλη Βρετανία

Πολλά μπορούμε να πούμε & για άλλα πάνελ αλλά μιας & ρωτάς γι'αυτά τα 2, μένω σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.