Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγχος ΑΠΕ


Recommended Posts

On 17/2/2023 at 11:20 ΠΜ, tetris said:

Βεβαίως και μπορείς

Καλησπέρα,

 

Σε συνέχεια επεξεργασίας του ΑΠΕ μου απορροφώντας τα απρόβλεπτα την αναθεώρηση και τα απολογιστικά από την αρχική μου σύμβαση στον έλεγχο επί έλαττον παρουσιάζεται αύξηση ενώ είναι σε ισοζύγιο ο ΑΠΕ.

Λαμβάνει προσθετικά την αρχική αναθεώρηση και τα απολογιστικά ενώ δεν τα αποσβένει.

Δοκίμασα και σε excel ελεγχο επί έλαττον και μου βγάζει το ίδιο (υπέρβαση απρόβλεπτης δαπάνης πχ  -2.312,18).

Είναι σωστό αυτό ενώ ο ΑΠΕ είναι σε ισοζύγιο;  

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
On 2/2/2022 at 11:15 ΠΜ, tetris said:

Βεβαίως. Τελικός-τακτοποιητικός

Καλησπέρα,

 

Επεργάζομαι έργο το οποίο η σύμβαση έχει λήξει. Θέλω να φτιάξω ΑΠΕ ο οποίος θα περιλαμβάνει έξτρα ποσό αναθεώρησης. Η ερώτηση είναι εάν μπορω να δημιουργήσω τον ΑΠΕ εφόσον έχει βγει περαίωση εργασιών ο οποίος θα είναι και τελικός και εάν μπορώ μετά να κάνω λογαριασμό μόνο για τις αναθεωρήσεις που προσθέτω έξτρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Και ΑΠΕ και λογαριασμό (μετά την έγκριση του ΑΠΕ) μπορείς να κάνεις.

Το μόνο πρόβλημα, που ίσως δημιουργηθεί, είναι να μην υπάρχει πίστωση

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tetris said:

Κανένα πρόβλημα. Και ΑΠΕ και λογαριασμό (μετά την έγκριση του ΑΠΕ) μπορείς να κάνεις.

Το μόνο πρόβλημα, που ίσως δημιουργηθεί, είναι να μην υπάρχει πίστωση

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε έργο που έχει παρέλθει το 15μηνο χωρίς να έχει γίνει παραλαβή;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.