Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

48 ωρη γνωστοποίηση εργασιών στην Πολεοδομία με το Αρθρο 4 παρ 3 ΝΟΚ


bnn7

Recommended Posts

παίδες διαβάζω για το ΙΚΑ, κι επειδή μου ήρθαν 2 για 48ωρες ψάχνομαι κι εγώ...

 

ερώτηση:

πως θα αποδείξεις ότι θα έρθει εταιρία για να σου κάνει τα κουφώματα κι όχι εργάτης...ή πως πχ θα αποδείξεις ότι μια εταιρία θα σου βάλει πλακάκια - υδραυλικά πχ κι όχι ένας υδραυλικός κι ένας πλακάς???

 

διότι φαντάζομαι να σκάει κανα ΙΚΑ στους πελάτες με το καιρό....και να μου κάνουν διάφορες ερωτήσεις...

 

 

υγ: το υπεκα δεν έχει ανανεώσει ακόμα το υποδειγμα του σύμφωνα με τον 4178....

Σε εργασίες που έχουν ΙΚΑ (υδραυλικοι, ηλεκτρολόγοι δεν έχουν) και που τις εκτελεί εταιρεία , θα πρέπει να υπάρχει μια αρχική προσφορά και ένα τιμολόγιο στο τέλος.Ετσι καλύπτει το ΙΚΑ τις περιπτώσεις που η εργασία γίνεται μέσω εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μπερδευτικα. Ποια 48 ενημερωση ισχυει.

Αυτην που ειναι στο site του ΥΠΕΚΑ?

ή Αυτη που αναφερεται στο 4178/13 αρθ 48 (τροποποιηση)?

Μαλλον το δευτερο, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε κάποιες ΥΔΟΜ δέχονται την τροποποιημένη και σε κάποιες άλλες όχι (Προσωπική εμπειρία). Καλύτερα να ρωτήσεις την ΥΔΟΜ που σε αφορά. 

Link to comment
Share on other sites

...Καλύτερα να ρωτήσεις την ΥΔΟΜ που σε αφορά. 

Οι οποίες κατά κανόνα στην Αττική δεν απαντούν στα τηλέφωνα οπότε πάει μισό πρωινό στην καλύτερη περίπτωση για το ασήμαντο…

Στο τέλος θα καταλήξουμε να τα κάνουμε και με την πρώτη παραλλαγή και την δεύτερη και τρίτη κλπ κι όποια κάτσει…

Σιγά σιγά θα έχουμε και ανάλογες παραλλαγές και στα υπόλοιπα των αδειοδοτησεων …

Link to comment
Share on other sites

Στην Κηφισιά μου έδωσαν οι ιδιοι το τροποιημένο έντυπο! Μάλιστα ήταν και πιο αναλυτικό από αυτο που ανέβασε ο συνάδελφος. Αναφερόταν στην παράγραφο 5 του άρθρου 25 του 4178

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το εδώ να το έχουμε….

Παραλλαγές να έχουμε έτοιμες να τις συμπληρώνουμε …. (πολεοδομία Κηφισίας τουλάχιστον βρίσκεις παρκάρισμα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.