Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακο προγραμμα


ant-klavd

Recommended Posts

Καλημέρα. Ένα μεταπτυχιακό δεν μπορεί να είναι τόσο συγκεκριμένο. Τα μεταπτυχιακά είναι πολύ πιο γενικά. Πχ, Δομοστατική, Αντισεισμικός, Μηχανική Γεφυρών, Γεωτεχνική, Διαχείριση Έργων, κτλ.. Από εκεί και πέρα για να δεις τα προσφερόμενα μεταπτυχιακά του εξωτερικού και να πάρεις και καμία ιδέα: http://www.findamasters.com . Κατασκευή ξενοδοχειακής μονάδας είχα σαν θέμα εργασίας στις μεταλλικές.

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ αλλο ενα site, δεν ειναι τοσο καλα δομημενο οσο το findamaster.com αλλα με λιγακι ψαξιμο μπορει να βρεις διαφορα προγραμματα ανα τον κοσμο.

 

http://www.scholarships-links.com/

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταλήξει στην απόκτηση ενος μεταπτυχιακού, σκεφτομαι κάτι οπού θα σχετίζεται με τον τουρισμό διότι ποτέ δεν θα πεθάνει στην Ελλάδα. Παράλογο η οχι εσεις θα μου πειτε..δεν ξερω αν μπορεί να συνδυαστεί με το επάγγελμα του μηχανικού!!

Link to comment
Share on other sites

μεταπτυχιακο για την κατασκευη ξενοδοχειακών μονάδων.

 

Τέτοιο μεταπτυχιακό δεν υπάρχει.

Το θέμα ξενοδοχειακές μονάδες είνα πολύπλοκο και χρειάζεται συνεργασία μηχανολόγου/ηλεκτρολόγου, πολ. μηχανικού και φυσικά αρχιτέκτονα.

Link to comment
Share on other sites

έκανα ενα ερώτημα το οποίο δεν το γνωρίζω , οσα εχω διδαχτεί τα γνωριζω πολυ καλα @alfisti1978 αν μπορεις βοηθησε με δεν ρωτησα για να επιδείξω τις γνώσεις μου ουτε να κριθώ γι αυτες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το θέμα που θέλεις να ασχοληθείς είναι διεπιστημονικό. (multidisciplinary) Όπως σου απάντησαν και παραπάνω χρειάζεται

συνεργασία μηχανολόγου-ηλεκτρολόγου-αρχιτέκτονα-και Πολιτικού Μηχανικού.

Εντούτοις , αυτό που θα σου πρότεινα είναι να πας να ψάξεις και να επιδιώξεις να βρείς μελέτες απο τέτοια έργα.

Μελετώντας τα σχέδια και τις τεχνικές εκθέσεις τέτοιων έργων θα αποκτήσεις τη γενική εικόνα που είναι κατά τη γνώμη μου και το σημαντικότερο γνωστικό εφόδιο. Θα ξέρεις τι σχέδια τι εργασίες και τι ειδικότητες απαιτούνται.

 

Το έκανα αυτό στην πρακτική μου για μια άλλη κατηγορία έργων και μου έδωσε εξαιρετικές γνώσεις σχετικά με το αντικείμενο που με ενδιέφερε.

Αργότερα μπορείς να δεις τις Στατικές και Αρχιτεκτονικές μελέτες με τις οποίες μπορείς και να ασχοληθείς και να εντρυφήσεις.

 

Πάντως αν σε ενδιαφέρει ο τομέας των οικονομικών ή του management τέτοιων έργων , σίγουρα η δικιά μου συμβουλή θα σε βοηθήσει τα μέγιστα

για να μπορέσεις να ξεκαθαρίσεις και να κατανοήσεις θέματα σχετικά με το χρονικό προγραμματισμό των εργασιών του έργου.

 

Αυτά ελπίζω να σε κάλυψα. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.