Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Προσοχή : Το σύστημα αλλάζει μόνο του στοιχεία στις δηλώσεις !!!


Recommended Posts

Παρατήρησα προ ολίγου το εξής :

Δεν μπορούσα να βρώ μία εκ των δηλώσεων που είχα σε προσωρινή υποβολή, ψάχνοντας στην λίστα των δηλώσεών μου και συγκεκριμένα στο πεδίο των διευθύνσεων.

Αφού έψαξα 4-5 φορές και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, βρήκα τον αριθμό δήλωσης από το έντυπο πληρωμής που είχα κρατημένο στον φάκελο μου και έτσι εντόπισα την δήλωση αλλά :

Τα στοιχεία της διεύθυνσης, καθώς και τα στοιχεία αδείας, είχαν αντικατασταθεί, με πρωτοβουλία του συστήματος (!!!) με αντίστοιχα από άλλο έργο μου !!!

Είχα παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο και στο παρελθόν , αλλά νόμιζα πως ήταν δικό μου λάθος από βιασύνη και το είχα διορθώσει, αλλά τώρα αυτό αποκλείεται, γιατί ήδη έχω τυπώσει δηλώσεις κ.λπ. με τα σωστά στοιχεία. Το συζήτησα με συνάδελφο και μου είπε πως του συνέβει και εκείνου εχθές (17/7).

Δώστε μεγάλη προσοχή κάθε φορά που προχωράτε σε επόμενο βήμα, γιατί κινδυνεύουμε να γίνουμε ρεζίλι στους πελάτες μας !

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς έπαθα πριν από πολύ καιρό, σε 3-4 δηλώσεις μου

Το είχα αναρτήσει και εγώ, αλλά τότε κανείς δεν έδωσε σημασία

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει συμβεί και σε εμένα και έχει συζητηθεί και σε κάποιο topic παλαιότερα.

Στάθηκα τυχερός γιατι τα πάντα επανήλθαν με log out - log in στο σύστημα αλλά το παρολίγον εγκεφαλικό το θυμάμαι ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολλές φορές λόγω της αστάθειας του συστήματος. Το εγκεφαλικό το είχα πάθει και εγώ καθώς είχα κάνει κάποιες αλλαγές για πρόστιμο και εμφανιζόντουσαν άλλα αντι άλλων . :smile:

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα μου εχει συμβει αρκετες φορες και ολες εχει επανελθει με log out κατι που σημαινει οτι κραταει μνημη το συστημα.....το μονο προβλημα για εμενα ειναι μηπως τυπωσουμε καμια τετοια κατα λαθος και την δωσουμε και γινουμε ρεζιλι......εμενα στις αρχες μου εβγαλε και το ημαθεια...αλεξανδρεια....και ειχα τυπωσει μερικες κατα λαθος.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, σε εμένα δεν επανήλθαν με log out - log in αλλά δεν ξέρω πότε έγινε η αλλαγή και πόσο γρήγορα το πήρα χαμπάρι, γιατί είχα καιρό να ασχοληθώ με τις δηλώσεις (πάνω από βδομάδα)...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έχει συμβει 2-3 φορές σε δηλώσεις σε προσωρινή υπαγωγή. Το άλλο εκνευριστικό είναι η πρωτοβουλία που παίρνει στην επιλογή του Δήμου στον γεωγραφικό εντοπισμό. Επιλέγω δήμο, κάνω τον εντοπισμό, και όταν βγαίνω έχει επιλέξει άλλο Δήμο μπορεί και άλλη Περιφέρεια. Σήμερα ξέχασα να το ελέγξω σε βεβαίωση και την πάτησα!Τώρα άντε να περιμένεις επιστροφή σε προσωρινή και διόρθωση. γργργργρ..........

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβως.....δεν ξερω αν διαλεγει τους ιδιους νομους......εμενα ημαθεια...αλεξανδρεια ...σταθερα...χαχα

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν τις διόρθωσα ακόμη, ούτε ξέρω τι μου γίνεται, που λέει ο λόγος

Πάντως ήταν μαύρο χάλι

Δεν ξέρω αν επανήλθαν-ούτε γνωρίζω κάτι σχετικό με log out - log in

Παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα, μια φορά κάθε τρεις ημέρες.

Κάποιες επανέρχονται μόνες τους με "βγαίνω - μπαίνω" (για τον φίλο μου τον ΚΑΝΑ (log in - log out), κάποιες όμως δεν διορθώνονται και θέλουν ξανά πέρασμα τα στοιχεία κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.